INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  PAOK - FCSB 0-1

5 detalii care nu s-au văzut la TV din PAOK - FCSB » Răzvan Lucescu, precum Sorin Cârțu pe margine + ce a făcut arbitrul în finalul meciului

Cinci detalii care nu s-au văzut la tv din PAOK - FCSB » „Toumba”, vulcanul fără erupție și circuitul schimbărilor în natură +29   FOTO

Articol de - Publicat vineri, 04 octombrie 2024, 01:33 / Actualizat vineri, 04 octombrie 2024 01:59

FCSB a obținut o victorie istorică pe terenul celor de la PAOK, scor 0-1, grație unei reușite marca Daniel Bîrligea, din pasa lui Darius Olaru. După acest succes, roș-albaștrii sunt una dintre cele cinci trupe din grupa XXL de Europa League cu două victorii. Celelalte sunt Lyon, Lazio, Spurs și Anderlecht.

De cele mai multe ori, nu toate evenimentele din incinta arenei sunt observate de public. Reporterii Gazetei Sporturilor prezenți pe „Toumba” prezintă cinci detalii-cheie care nu s-au văzut din fața micilor ecrane.

Elias Charalambous nu are timp de sărbătorit după victoria cu PAOK: „Peste 2 zile avem meci în campionat!” + „Gigi Becali ne-a purtat noroc”
PAOK - FCSB

1. Neliniștitul Răzvan Lucescu

Răzvan Lucescu a fost îngândurat și chinuit de jocul echipei sale în multe momente ale jocului. La un moment dat, a urmărit meciul pe „ciuci”, precum o făcea Sorin Cârțu pe vremuri. A vorbit de multe ori cu secunzii săi. A încercat să nu transmită o stare de panică echipei, chiar dacă rezultatul și jocul echipei sale erau negative.

De-a lungul celor 90 minute + prelungiri, tehnicianul a băut și numeroase sticle de apă.

2. Elias Charalambous, triumfător la revenirea pe „Toumba”

Elias Charalambous a fost ca un leu neîmblânzit pe durata meciului. Unul special pentru el, la revenirea pe Toumba, ce i-a fost casă și masă vreme de trei ani. Cipriotul a fost și mai vivace decât de obicei, iar cu cât intensitatea partidei a crescut, cu atât mai impacientat a devenit. Era un joc în care avea doar de câștigat, știa și el asta!

3. Vulcanul „Toumba”, fără erupție

Atmosfera nu a fost irespirabilă pe Toumba pentru FCSB. În jur de 16.000 de spectatori, o asistență redusă din cauza orei târzii de disputare a meciului și a prețurilor piperate la tichete. S-au făcut auziți și cei aproape 500 de fani ai românilor.

4. Tragerile tactice de timp ale roș-albaștrilor, întâmpinate cu ostilitate de eleni

Suporterii lui PAOK au însoțit cu apostrofări și fluierături momentele de întrerupere ale partidei, considerând că românii trag de timp.

+24 FOTO

După ce Târnovanu a acuzat probleme medicale în minutul 78, la 1-0 pentru FCSB, arbitrul a venit și a vorbit cu Adrian Șut, ce luase banderola de căpitan după eliminarea lui Olaru, și i-a spus că va contabiliza minutele pierdute în meci.

5. Circuitul schimbărilor în natură

În lojele de pe Toumba, ca și la masa presei, sunt monitoare/televizoare cu desfășurarea live a partidei. Astfel că și Gigi Becali, și apropiații săi au putut vedea în timp real ce ar mai putea fi îmbunătățit la echipă.

Astfel, s-a observat și cum se dau indicații dinspre lojă pe banca tehnică, din zona terenului, a celor de la FCSB. Fotoreporterul GSP a surprins modalitatea în care schimbările se efecutează la FCSB, pe axa Gigi Becali - Mihai Stoica - banca de rezerve.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Mutare surpriză pe piața media! Florin Răducioiu a semnat și schimbă televiziunea!