INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  FCSB - LASK

Elias Charalambous, după calificarea FCSB-ului în grupele Europa League: „Sperăm ca această victorie să ne dea un impuls”

FCSB - LASK, imagini din timpul meciului, foto: Raed Krishan (GSP)

Articol de - Publicat joi, 29 august 2024 23:47 / Actualizat vineri, 30 august 2024 00:16

Elias Charalambous a vorbit la finalul meciului retur cu LASK, câștigat de FCSB cu 1-0.

FCSB a reușit să o învingă pe LASK, scor 2-1 la general, și astfel s-a calificat în grupele Europa League. Darius Olaru a fost marcatorul golul câștigător, marcat chiar în prelungirile partidei retur.

Reacția lui Elias Charalambous la finalul meciului

Elias Charalambous a fost foarte fericit la finalul partidei pentru victoria echipei sale.

„Felicitări pentru jucătorii mei. În ultima vreme am trecut prin momente grele. Astăzi reușim să ne întoarcem în Europa League. E un lucru mare pentru club, sunt foarte bucuros pentru jucătorii mei și pentru fani. Sperăm ca această victorie de astăzi să ne dea un impuls să revenim în campionat.

Este o calificare foarte mare pentru acești băieți. Nu e momentul să vorbim despre transferuri. Nu mergem în grupe doar ca să ne distrăm, vrem să câștigăm jocuri!”, a declarat Elias Charalambous la finalul meciului.

Ce a declarat Daniel Popa la finalul meciului

„Suntem foarte fericiți, suntem singurii calificați. Cu puțină atenție, puteam să ne califăm și în Champions League. Nu mă gândeam la prelungiri, am sperat până în ultimul minut.

Ni s-a aglomerat programul, dar suntem pregătiți. O să ne batem de la egal la egal. Unde mă bagă mister acolo joc, îmi place să joac și atacant, dar pot juca și stânga. Duminică ne așteaptă un meci greu, pentru că în campionat nu o ducem prea bine”, a declarat Daniel Popa.

Match Quiz U. Craiova - Rapid

Ești expert în fotbalul intern? Plasează gratuit predicțiile tale și câștigă superpremiile puse în joc!

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Giovanni Becali, atac devastator împotriva lui Chivu și Chiricheș: „Doi trădători! Nepotul meu îl ducea acasă băut și praf, și pilaf!”
FCSB a dat lovitura în 60 de minute! Număr IMENS de abonamente vândute pentru meciurile din Europa League