INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  FCSB - RFS 4-1

Elias Charalambous a lăudat 3 jucători, apoi și-a adus aminte de Liga 1: „Acum, să plecăm capul”

Elias Charalambous/ foto Cristi Preda (GSP) +37   FOTO
Elias Charalambous/ foto Cristi Preda (GSP)

Articol de - Publicat vineri, 27 septembrie 2024, 00:15 / Actualizat vineri, 27 septembrie 2024 00:22

FCSB - RFS 4-1. Elias Charalambous, antrenorul roș-albaștrilor, i-a lăudat în special pe Daniel Bîrligea, Darius Olaru și Vlad Chiricheș.

Bîrligea a deschis scorul, Olarul a reușit o „dublă”, iar Chiricheș a dat un assist pentru Ștefănescu și a avut o prestație solidă.

Elias Charalambous a avut 3 remarcați după FCSB - RFS

„Sunt foarte fericit pentru jucători, primul meci din grupă. Mă bucur mult pentru Bîrigea, sunt sigur că va ajuta mult echipa, îi știm calitatea. Încercăm să ajutăm toți jucătorii, mai ales pe cei noi. Ei trebuie doar să aibă o mentalitate bună, atitudinea a fost foarte bună.

Am câștigat meciul, am câștigat niște jucători, Edjouma, Lix, Chiri, Ștefănescu au jucat mult după câteva meciuri fără minute. Chiricheș și-a arătat atitudinea de lider. Sper ca acest meci să ne dea un impuls mare pentru viitor.

Olaru e motorul echipei, e căpitanul echipei. Și cei care au intrat au jucat bine. Acum să plecăm capul, urmează multe alte meciuri, peste câteva zile jucăm cu Sepsi în campionat”, a declarat Elias Charalambous la flash-interviu, la Digi Sport.

FCSB a urcat pe locul doi în grupa unică din Europa League, după victoria la scor cu RFS. E depășită de Ajax la golaveraj, după succesul batavilor cu Beșiktaș, scor 4-0.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
7 detalii din FCSB - RFS care nu s-au văzut la TV » Ce a făcut Bîrligea imediat după gol + scene comice: „Lasă-te, bă!”
Stupoare pe Arena Națională! Ce a pățit când a vrut să-și ocupe locul de pe bilet: „Vin de 40 de ani, dar așa ceva n-am văzut în viața mea”

EXCLUSIV Caz ULUITOR în Liga 3: au folosit pe fals un sud-american pe post de român U19 și l-au prezentat arbitrului ca jucător surdomut și analfabet! » „Românii sunt niște jeguri!”

Mărturie printre lacrimi a campioanei olimpice Maricica Puică: „Deblocați rentele! Am făcut trei avorturi pentru performanță. Am pierdut trei băieței!”