INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  FCSB

FCSB și-a aflat adversara din Europa League » Când au loc duelurile cu formația care și-a creat nu mai puțin de 48 de ocazii de gol în turul I

FOTO: Facebook @nkrudar
FOTO: Facebook @nkrudar

Articol de GSP - Publicat joi, 19 iulie 2018 23:00

FCSB va juca în turul II preliminar din Europa League împotriva slovenilor de la Rudar Velenje, care au trecut în dublă manșă de Tre Fiori din San Marino (7-0 în tur, 3-0 în retur).

  • Prima manșă va avea loc pe 26 iulie, iar returul va fi pe 2 august, la București.

Coordonatele primei manșe nu s-au schimbat. Slovenii au controlat autoritar partida. Și-au creat ocazii de gol de fiecare dată când și-au propus, însă deschiderea scorului a venit abia în minutul 43, din piciorul lui Klemen Bolha. 

48
de ocazii de gol și-au creat slovenii în cele două manșe contra celor de la Tre Fiori

Rudar a mai punctat de două ori după pauză, profitând de căderea fizică a adversarilor. Croatul Vlatko Simunac a marcat la doar două minute de la intrarea pe teren, în minutul 47. Tabela a fost închisă de Abu Kamara în minutul 71.

Rudar Velenje a terminat sezonul pe locul 4 și are un lot de 4,4 milioane de euro. Vedetele echipei antrenate de Marijan Pusnik sunt mijlocașul estonian Ilja Antonov și fundașii sloveni Klemen Bolha și Anze Pisek.

Alexandru Creţu, care joacă de un an şi jumătate în Slovenia, vorbeşte pentru GSP.ro despre trupa din Velenje: "E o echipă mică, Steaua a avut noroc, dar va fi o deplasare într-un oraş superb".

Citește AICI întreg interviul cu Alexandru Crețu!

 

 

 

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:
Candidatura lui Călin Georgescu, respinsă: cele mai tari memeuri » Fanii fotbalului chiar s-au implicat și au dat drumul glumelor
Stiri extrasport
Candidatura lui Călin Georgescu, respinsă: cele mai tari memeuri » Fanii fotbalului chiar s-au implicat și au dat drumul glumelor
„Perla” Rapidului s-a săturat: ori joacă mai mult, ori forțează plecarea!
Superliga
„Perla” Rapidului s-a săturat: ori joacă mai mult, ori forțează plecarea!
Din Superligă, la retrogradare în Liga 2! Cum explică transferul neașteptat: „Decât acasă...”
Liga 2
Din Superligă, la retrogradare în Liga 2! Cum explică transferul neașteptat: „Decât acasă...”

Trucul interesant prin care Adrian Cristea spune că seduce femeile: „Dacă faci asta, e jumătate cucerită”

În sfârșit! După 16 ani, au reluat lucrările la „colosul uitat” » Imagini de pe șantierul unui stadion unic


Comentarii (19)
liviuemil
liviuemil  •  20 Iulie 2018, 15:13
Postat de gicab pe 20 Iulie 2018, 09:33

Pana la urma e vorba de fcsb ori de Steaua?

Vai, ce interesanta intebare?

daweirl
daweirl  •  20 Iulie 2018, 09:40
Postat de Abigail Laslas pe 20 Iulie 2018, 09:34

***

ca si ungurii fara tara ,e si el fara echipa...

1198766430181192
Abigail Laslas  •  20 Iulie 2018, 09:34
Postat de Robert Sergiu pe 20 Iulie 2018, 09:17

presupun ca esti ,,fan,, csa..sa inteleg ca toti anii astia ai stat pe tusa ca deh echipa aia nesuferita nu e STEAUA...:)))))))))))

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (19)
Comentează