INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  FCSB

Presa din Scoția a ironizat-o în 3 cuvinte pe FCSB după dezastrul cu Rangers

Joyskim Dawa/ foto Cristi Preda (GSP)

Articol de - Publicat vineri, 25 octombrie 2024, 00:04 / Actualizat vineri, 25 octombrie 2024 00:17

Presa din Scoția a ironizat-o pe FCSB după meciul cu Rangers, scor 0-4, din etapa a treia a grupei unice din Euroapa League.

FCSB a fost spulberată pe Ibrox, iar scoțienii nu au avut milă de FCSB. „Dați-le o pauză”, au titrat cei de la Scottish Sun.

Ce urmează pentru FCSB în grupa de Europa League » CALCULELE, după rezultatele din etapa a treia: următoarele două meciuri sunt vitale pentru calificare
RANGERS - FCSB 0-4

Ce a scris presa din Scoția, după Rangers - FCSB

„Rangers a învins-o pe FCSB cu 4-0 pe Ibrox, depășind dezamăgirea înfrângerii de la Kilmarnock din weekendul trecut și reluându-și campania pentru Europa League. The Gers au trecut peste o sperietură timpurie, când Butland a stat prea mult cu mingea la picior și a fost deposedat de Miculescu, care a introdus mingea în poarta goală, dar arbitrul a acordat un fault în favoarea lui Rangers.

Cu toate acestea, din acel moment, a fost o dominare totală pentru gazde, Lawrence și Cerny punându-le în control la pauză. Repriza a doua a continuat în mod similar, cu Cerny adăugând un al doilea pentru el însuși înainte ca Igamane să adauge și mai multă strălucire la scor cu primul său gol pentru club. Echipa gazdă a terminat cu un xG de 1,76 față de 0,35 al adversarilor.

Scoțienii primesc acum duminică vizita lui St Mirren, în timp ce FCSB joacă acasă cu Rapid București”, au mai scris cei de la Scottish Sun.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Gigi Becali și-a pulverizat jucătorul după Rangers - FCSB: „N-a contat! Dacă îl schimbam la pauză nu mai luam 2 goluri”

Cum arată un mic-dejun sănătos? O antrenoare născută în Siberia dă 3 variante simple: „Am văzut că aici nu prea se consumă”

Are peste 150 de medalii în România, dar se teme: „Mâncarea e scumpă, masajul e scump, sper să nu fiu nevoită să fac asta! Chiar cunosc pe cineva ...”