INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  FCSB

EXCLUSIV Șocat după ce a văzut în Rangers - FCSB: „Chiar nu pot să înțeleg”

Rangers - FCSB/ FOTO Cristi Preda (GSP)

Articol de - Publicat joi, 24 octombrie 2024 22:59 / Actualizat joi, 24 octombrie 2024 23:20

Raul Rusescu, fostul atacant de la FCSB, nu și-a putut explica decizia arbitrului Marco Di Bello din minutul doi al partidei cu Rangers, din Europa League.

Miculescu a recuperat mingea din picioarele portarului Jack Butland și a trimis în poartă, însă arbitrul a fluierat înainte ca balonul să treacă linia porții. Astfel, faza nu a putut fi analizată la VAR.

Golul FCSB-ului, ANULAT fără motiv împotriva lui Rangers! De ce nu s-a analizat faza la VAR și verdictul specialistului: „Nu a respectat protocolul”
FCSB

Raul Rusescu, bulversat de decizia arbitrului la faza controversată din Rangers - FCSB

„Meciul trebuia să înceapă de la 1-0 pentru FCSB. Nici pe transmisiune, nici pe reluări nu pare fault. Nu înțeleg de ce a fluierat, știa că e o fază controversată. E o greșeală mare de arbitraj, meciul ar fi început de la 1-0.

Nu înțeleg, nu pot să înțeleg. Fault nu avea cum să fie. Protocolul e foarte clar. Lași faza să curgă și intervine VAR-ul, tu nu ai de suferit ca arbitru”, a declarat Raul Rusescu, la GSP Live.

Nu a fost fault. Mai mult decât, arbitrul a anulat posibilitatea analizei VAR prin faptul ca a fluierat înainte ca mingea să intre în poarta. Nu a respectat protocolul VAR. O greșeală dublă. În cazul în care ar fi respectat protocolul VAR și ar fi întârziat fluierul anulând golul, sunt sigur ca ar fi fost întoarsă decizia

- Marius Avram, fost arbitru, pentru GSP

Au fost și două greșeli ale lui Edjouma, una mai mare ca alta. La primul gol, important era să nu piardă mingea. El, ca mijlocaș central, era oricum ieșit din poziția lui. A pierdut mingea în tușă și după s-a ajuns la gol. Nici Mihai Popescu nu a fost în poziția lui.

- Raul Rusescu, fost atacant FCSB

+8 FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Gigi Becali și-a pulverizat jucătorul după Rangers - FCSB: „N-a contat! Dacă îl schimbam la pauză nu mai luam 2 goluri”
Ce urmează pentru FCSB în grupa de Europa League » CALCULELE, după rezultatele din etapa a treia: următoarele două meciuri sunt vitale pentru calificare

Cum arată un mic-dejun sănătos? O antrenoare născută în Siberia dă 3 variante simple: „Am văzut că aici nu prea se consumă”

Are peste 150 de medalii în România, dar se teme: „Mâncarea e scumpă, masajul e scump, sper să nu fiu nevoită să fac asta! Chiar cunosc pe cineva ...”