Alte știri din fotbal
Știri din fotbal internațional
Ziua decisivă în Liga Campionilor » Aflăm toate echipele calificate în optimi și în play-off
0
PSV - Bayern, meciul meciurilor pentru Dennis Man & Co » Echipe probabile + cote
0
Revenire de senzație » Cel mai scump transfer din istoria unui club brazilian
0
Darius Olaru, întrebat direct dacă se vede jucând în play-out: „M-am simțit ca acum 5 ani”
0
Lifestyle
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
11
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
L-a uitat rapid pe jucător » Cea mai sexy fotbalistă tocmai și-a oficializat relația cu ispita de la Insula Iubirii
3
Omul lui Vîntu și al lui Voiculescu e la un pas să redevină om cinstit. ...
Libertatea
Pereți desenați, gumă pe mobilier, pături arse – un cabanier explică de ce ...
Adevărul
Martor la marea tragedie din viața lui Dumitru Dragomir: „Veniți! Veniți! ...
GSP SPECIAL
Donald Trump amenință Iranul: „Următorul atac va fi mult mai grav! Nu ...
Libertatea
catalynn e dus cu trotineta. El incearca cu ROI, cu fel de fel de indici, care nu inseamna nimic pentru manelistul roman. Omul are dreptate, in tarile civilizate 15-20% profit wowwww e bine. Numai maimutele noastre au fugit dupa x100 avere, x300, sau x10000 daca esti cu partid. Omul stie ce spune, dar e dus
Cred ca m-ai înțeles greșit. Ce spun e ca multa lume habar nu are cum funcționează fotbalul, de fapt afacerea numita fotbal, in ziua de azi. Stanciu era doar un exemplu. Pana mai ieri știai doar ca clubul X il cumpara de Y. Mai nou nu doar ca fondurile de investiții dețin cluburi, dar au ajuns sa dețină direct jucatori. Asta ca nu a venit oferta iar e pt prostime. In primul rând ca nu avea cum sa vina pana cand CSA nu pune la taraba Steaua libera de sarcini. Esti tu absolut sigur ca in spatele ușilor închise nu s-au purtat si nu se poarta discuții?! Sau crezi ca toti sunt gura sparta ca jiji sa se duca la presa si sa se laude cu ce oferte face ei si restul?! In business silence is golden ba baieti, nu te arunci ca prostul sa știe toti ce intenții si oferte ai tu si sa te trezești cu punga goală la final ...
o sa platesti asa cum platim toti pentru ca liga 1 sa functioneze. fara banii de la buget primiti de la primarie am avea un campionat cu maxim 4 echipe cfr, steaua, dinamo si viitorul. restul echipelor sunt subventionate direct din buzunarul tau si al meu.
dap asta e romania. doar catalin viseaza ca steaua mina de aur o sa gaseasca investitori. noi astia cu capul pe umeri stim ca romania nu are investitori ci doar speculanti.
Nu se poate sa iesi curat si uscat cu datorie de 17 mil, fara sa platesti banii. ca i-a iertat Lipa am inteles. Eu nu platesc in locul lor
corect. totul se reduce la specula asa cum fac gigi, negoita sau marii bogatani ai romaniei. investitori romani nu gasesti.
Deh, stiu, dar la Dinamo erau datorii de 17 mil de euro. Si astia au platit 1,5. ceva de genul. Restul ii platim noi. Ca deh MAi alea alea
Asa e ai dreptate, am uitat ce e ROI desi am facut ASE REI nu-mi amintesc de indicele asta, insa e clar legat de realizarea profitului. Cand unii sunt multumiti cu 15-20, cum zici, la noi , booooom 100% wtfff pe an. pai asa a facut si banii omul. Blugi piramyde din Turcia cu tirul, gaina de roman iesit din comuism cumpara... Pe urma terenuri etc, cand n-a mai mers pac la partide, sa faca, sa aiba spatele asigurat. Nu e vb de GG neaparat, asta a facut gaina asta, dar asa au facut toti. Nu vezi unul sa fi produs ceva durabil si sa se imbogateasca. Toti cu specula cu manevre, mismasuri. degeaba il mai rogi pe D-zeu pe urma
sincer raportat la rezultate daca comparam viziunea lui gigi si rezultatele cu viziunea ta nu stiu zau cine iese prost si cine iese destept la o analiza realista.
gigi e un om de afaceri care face pe prostul desi nu e deloc prost. el nu da bani de la el insa isi gestioneaza cu atentie afacerea numita fcsb. cand nu o sa mai scoata profit o sa renunte si el. modelul lui e preluat de negoita care la fel nu baga bani in fotbal ci doar gestioneaza dinamo in speranta ca se califica in cupele europene si face bani pe care cota parte sa-i reinvesteasca. cu alte cuvinte nu avem investitori in fotbalul romanesc care sa investeasca ci doar indivizi care isi gestioneaza cu atentie afacerea sperand la profit si bani publici aruncati pe geam.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.