INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  LASK LINZ - FCSB

Crețu „i-a șocat” pe toți » Cum a egalat-o FCSB pe LASK Linz, în Austria

Articol de - Publicat joi, 22 august 2024 20:53 / Actualizat joi, 22 august 2024 21:56

FCSB a egalat în meciul cu LASK Linz prin David Miculescu, în minutul 45+1, după ce austriecii au deschis scorul prin Taoui, în minutul 34.

FCSB a fost dominată clar în prima repriză, LASK a fost mai prezentă în joc și în careul advers. Roș-albaștrii au încercat să iasă pe contraatac, dar pasele au fost imprecise.

Golul a venit chiar înainte de pauză, iar Valentin Crețu, fundașul dreapta, a avut o contribuție serioasă.

FOTO. Așa a egalat-o FCSB la unu pe LASK Linz

+30 FOTO

Crețu a trimis o centrare care a tăiat toată apărarea adversă. Balonul a ajuns direct pe capul lui David Miculescu, folosit extremă stânga. El a venit din flancul opus din care a venit centrarea și a trimis cu capul la colțul scurt, iar portarul lui LASK Linz nu a putut să apere. A atins balonul, dar l-a împins în plasă.

Valentin Crețu a reușit cu LASK Linz primul assist din acest sezon, adică exact cât a reușit în tot sezonul trecut!

David Miculescu a marcat al patrulea gol în acest sezon. Toate au venit în cupele europene, niciunul în Superliga. Pentru jucătorul de la FCSB, acesta a fost meciul cu numărul 7 în acest sezon în cupele europene, primele 6 au fost în preliminariile Champions League.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Ce pensie are Ilie Năstase, după recalculare: „Nici mai mult, nici mai puțin!”
Tenis
Dinamo încearcă să dea lovitura cu doi internaționali români » Unul e format de Hagi, altul a debutat și la prima reprezentativă

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”