INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  FCSB

VIDEO Ce meci o fi văzut? Pe cine a remarcat antrenorul celor de la RFS din echipa celor de la FCSB

FCSB - RFS, cadre surprinse de fotoreporterul Cristi Preda +37   FOTO
FCSB - RFS, cadre surprinse de fotoreporterul Cristi Preda

Articol de - Publicat vineri, 27 septembrie 2024, 11:11 / Actualizat vineri, 27 septembrie 2024 11:34

Viktors Morozs, antrenorul celor de la RFS, a surprins la conferința de presă de după meciul cu FCSB. Campioana României i-a administrat câștigătoarei întrecerii interne din Letonia un eșec sever (4-1), iar Morozs a avut un remarcat atipic din tabăra roș-albaștrilor.

Morozs a afirmat că fotbalistul ce a evoluat în prima repriză pe postul de extremă stânga a fost cel mai periculos jucător din tabăra roș-albaștrilor. Pe poziția respectivă, în prima parte a meciului, s-a aflat David Miculescu, înlocuit la pauză cu Florin Tănase de Elias Charalambous. În plus, Miculescu s-a făcut remarcat doar în minutul 2, la scorul de 0-0, când a trimis un șut sub transversală respins în corner de portarul Ondoa.

VIDEO » Antrenorul lui RFS surprinde! Pe cine a remarcat Viktors Morozs de la FCSB

Tehnicianul letonilor a părut nesigur în momentul în care a vorbit despre fotbaliștii de la FCSB și a evitat să intre în detalii. Cel mai probabil, sub efectul înfrângerii suferite, Viktors Morozs a încurcat părțile terenului și a vrut să se refere la Marius Ștefănescu, marcatorul golului de 2-1 din minutul 32.

„În primul rând, felicitări pentru echipa adversă, au meritat victoria. Referitor la noi, suntem dezamăgiți, nu suntem deloc fericiți pentru acest rezultat. Sunt sigur că putem să jucăm mai bine decât am făcut. Am comis multe greșeli, iar cei de la FCSB au fructificat toate șansele pe care le-au avut.

La acest nivel trebuie să avem mai multă încredere în noi și să fim mai deștepți, dar este bine că am avut unele perioade bune în meci. Ne-am creat situații de a marca, dar în același timp ei s-au ridicat mult mai repede la un nivel înalt și și-au creat mai multe ocazii de gol. Trebuie să ne adaptăm la acest nivel înalt pentru a progresa.

Dacă ar fi să spun ceva de oponent, trebuie să spun că au fost foarte agresivi în atac. Au foarte mulți jucători buni pe momentele de tranziție și știu să atace foarte bine spațiile. Noi am încercat să controlăm mingea, dar nu am reușit. Există o diferență de nivel între echipe.

FCSB are mai multă experiență decât noi. Avem destul de multe probleme pe care trebuie să le rezolvăm, s-a văzut asta astăzi. Din cauza faptului că nu avem astfel de meciuri în campionat, avem nevoie de timp pentru a ne adapta la această viteză. În a doua jumătate a meciului nu am început chiar rău, dar viteza celor de la FCSB ne-a dat peste cap.

Darius Olaru în FCSB - RFS, cadre surprinse de fotoreporterul Cristi Preda
+32 FOTO

Nu pot să numesc un jucător sau doi pe care să-i evidențiez de la FCSB, în general jucătorii din atac au fost periculoși. Jucătorul de pe postul de aripă stânga (n.r.- David Miculescu) cred că a fost periculos în prima repriză, dar nu vreau să vorbesc foarte mult despre adversar. Avem problemele noastre", a declarat Viktors Morozs, la conferința de presă de la finalul partidei.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
„Nu mă mai uit la meciurile lui!” » Antrenorul care l-a descoperit pe Ștefan Târnovanu, mărturie dureroasă, chiar după FCSB - RFS: „Dacă era un băiat cu bun simț ...”
Europa League
„M-a sunat Materazzi: «Vino la spital!»” » Momentele de groază prin care a trecut Adelina în momentul accidentării lui Cristi Chivu la cap: „Avea o expresie a feței pe care nu o mai văzusem la el!”
Gigi Becali, dezlănțuit după victoria FCSB! 3 jucători remarcați: „Nu doar că-i măresc contractul, îi iau și apartament!” + „Miculescu e jucător de luptă, o să joace cu PAOK”

„Nu mă mai uit la meciurile lui. Îi urez succes!” » Antrenorul care l-a descoperit pe Ștefan Târnovanu, mărturie dureroasă, chiar după FCSB - RFS