INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  PAFOS - ELFSBORG

Mijlocașul Vlad Dragomir (25 de ani), de la Pafos (Cipru), a fost autorul unui gol foarte frumos în partida jucată de echipa lui împotriva suedezilor de la Elfsborg (2-5, 2-8 gen.), în primul tur al Europa League. +5   FOTO

Articol de - Publicat joi, 18 iulie 2024 21:44 / Actualizat joi, 18 iulie 2024 21:50

Mijlocașul Vlad Dragomir (25 de ani), de la Pafos (Cipru), a fost autorul unui gol foarte frumos în partida jucată de echipa lui împotriva suedezilor de la Elfsborg, scor 2-5, în primul tur al Europa League. Ciprioții pierduseră și în tur cu 3-0.

Pafos pierdea cu scorul de 0-3 meciul tur din Suedia și avea șanse minime la calificare în turul al doilea. Meciul a început groaznic pentru echipa antrenată de spaniolul Juan Carcedo.

Correira (Pafos) a luat roșu în minutul 15. Imediat, Ouma a deschis scorul pentru suedezi.

Vlad Dragomir, gol superb în Pafos - Elfsborg / foto: captură GSP
+1 FOTO

Speranța ciprioților a reapărut după ce Holmen a marcat în propria poartă. Chiar înaintea pauzei, Vlad Dragomir a marcat golul care a adus-o pe Pafos în avantaj.

Tankovic a executat o lovitură liberă de la 25 de metri, dintr-o poziție laterală. Acesta a ales să îi paseze lui Dragomir, care a apărut în centru și a tras din prima cu stângul, piciorul lui de bază. Portarul advers a plonjat, dar fără speranță, mingea s-a dus direct în plasa laterală.

După pauză, Elfsborg a mai marcat de 4 ori. Baidoo, Baldursson, Abdullai și Zeneli au marcat pentru suedezi, care s-au calificat cu scorul general de 8-2.

Pentru Vlad Dragomir a fost al 9-lea gol marcat în tricoul lui Pafos în cele 96 de meciuri.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Înfrângere dramatică pentru Parma în meciul cu Napoli » Eroarea comisă de portar i-a costat victoria pe „cruciați”
Detaliu neștiut despre jucătorul de la Rapid: „Știți ce a făcut în ziua meciului cu FCSB?”

Manchester United, PAOK Salonic sau Rangers » Cine sunt cele 8 adversare ale FCSB în Europa League

Mitriță, înapoi! Lotul OFICIAL al României la prima acțiune cu Mircea Lucescu » Noul selecționer șochează!