INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  FCSB

FCSB, anunț cu 9 ore înainte de meciul cu Sparta Praga: „Mulțumim!”

FCSB a anunțat că s-au vândut toate biletele pentru meciul cu Sparta Praga, de pe stadionul Steaua. Partida va avea loc de la ora 21:30, liveTEXT pe GSP.ro și în direct pe Pro TV/ FOTO Cristi Preda (GSP)

Articol de - Publicat marti, 13 august 2024 12:47 / Actualizat marti, 13 august 2024 17:02

FCSB a anunțat că s-au vândut toate biletele pentru meciul cu Sparta Praga, de pe stadionul Steaua. Partida va avea loc de la ora 21:30, liveTEXT pe GSP.ro și în direct pe Pro TV.

FCSB primește vizita Spartei Praga, campioana Cehiei, în manșa a doua din turul 3 preliminar al Ligii Campionilor. În tur, la Praga, scorul a fost 1-1, astfel că se va decide totul la București. Câștigătoarea va merge în play-off-ul Champions League și va fi cu un pas mai aproape de calificarea în cea mai importantă competiție pentru cluburi din Europa.

Tocmai datorită importanței meciului, suporterii celor de la FCSB au luat cu asalt platforma online pe care s-au pus în vânzare biletele. Cu o zi înainte de meci, toate au fost epuizate.

Mai rămăseseră 400 pe care FCSB le-a scos în vânzare la casele de bilete din Ghencea, în ziua meciului. În două ore, acestea s-au dat, iar clubul roș-albastru a anunțat sold-out.

FCSB a anunțat sold-out la meciul cu Sparta Praga

„Biletele puse în vânzare pentru partida cu AC Sparta Praga, din turul 3 al UEFA Champions League, au fost vândute în totalitate! Vă mulțumim pentru extraordinarul interes acordat acestui meci și vă reamintim că porțile stadionului se vor deschide la ora 19:00.

Astfel, vă rugăm încă o dată să vă prezentați la stadion din timp, pentru a evita aglomerația la porțile de acces! Vă așteptăm alături de noi!”, a transmis FCSB pe pagina de Facebook a clubului.

Vor fi aproximativ 29.000 de suporteri pe stadionul Steaua la returul cu Sparta Praga. Dacă merge mai departe, FCSB va juca împotriva câștigătoarei „dublei” PAOK Salonic - Malmo. Dacă pierde, campioana României va da peste LASK Linz în play-off-ul Europa League.

Chair dacă va rata ambele calificări, FCSB va juca în grupele Conference League. Și-a antamat prezența acolo după ce a trecut de Maccabi Tel Aviv, cu 2-1 la general, în turul 2 preliminar din Liga Campionilor.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
S-a stabilit! Pe ce stadion se joacă FCSB - Petrolul: „Ce să facem dacă bucureștenii sunt disperați”
Rezultat șocant în preliminarii! A fost 0-5 la pauză, ce a urmat în repriza secundă
Firma care se ocupă de mentenanța stadionului Steaua a rupt tăcerea: „Problemele sunt complexe”