INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  FCSB

VIDEO Titular cu Farul, absent cu Sparta Praga » Accidentare în tabăra celor de la FCSB: „Nu va juca!”

Elias Charalambous/ Foto: Ionuț Iordache (GSP)

Articol de , - Publicat marti, 13 august 2024 12:29 / Actualizat marti, 13 august 2024 13:14

Luis Phelipe (23 de ani), extrema stânga de la FCSB, nu va fi disponibil pentru returul cu Sparta Praga, din turul 3 preliminar Champions League.

Brazilianul a suferit o accidentare înaintea meciului din Ghencea, după cum a declarat Elias Charalambous, antrenorul roș-albaștrilor, la conferința premergătoare meciului.

Elias Charalambous: „Phelipe nu va juca, a suferit o accidentare”

„Vestea bună este că avem la dispoziție mulți jucători. Dawa este într-o formă bună. Avem multe soluții. Phelipe nu va juca, a suferit o accidentare, nu va fi disponibil.

Ne-am analizat adversarul, dar nu poți schimba prea multe într-o săptămână. Cu siguranță, vom încerca să corectăm anumite detalii”, a declarat Elias Charalambous, la conferința premergătoare meciului cu Sparta Praga.

Luis Phelipe, titular cu Farul

Luis Phelipe a făcut parte din jucătorii care au evoluat mai mult în campionat decât în preliminariile Ligii Campionilor în acest start de sezon. El a fost titular inclusiv la victoria cu Farul, scor 3-2, fiind schimbat în minutul 60.

Phelipe are 7 meciuri în acest sezon în tricoul celor de la FCSB și a marcat un gol, chiar în primul meci al stagiunii, Supercupa cu Corvinul, scor 3-0. În Ligă a jucat 4 meciuri, pe cele două cu Virtus și câte unul cu Maccabi și Sparta Praga.

Luis Phelipe a venit în iarnă la FCSB, de la Poli Iași, a jucat 17 meciuri în toate competițiile și a marcat un gol.

Luis Phelipe iese în evidență cu tatuajele sale / FOTO: Raed Krishan (GSP)

Cum poate arăta FCSB cu Sparta Praga: Târnovanu – Crețu, Dawa, Ngezana, Radunovic – Șut, Lixandru – Băluță, Olaru, Miculescu – Popa

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
S-a stabilit! Pe ce stadion se joacă FCSB - Petrolul: „Ce să facem dacă bucureștenii sunt disperați”
Rezultat șocant în preliminarii! A fost 0-5 la pauză, ce a urmat în repriza secundă
Firma care se ocupă de mentenanța stadionului Steaua a rupt tăcerea: „Problemele sunt complexe”