INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  NAPOLI - AC MILAN 1-1

Mesajul lui Kvaratskhelia, după ce a ratat un penalty în decisivul Napoli - Milan: „Să vă văd cu ochii plini de lacrimi...”

Kvaratskhelia, consolat de Osimhen după ce a ratat penalty-ul // foto: Guliver/gettyimages +17   FOTO

Articol de - Publicat miercuri, 19 aprilie 2023 12:42 / Actualizat miercuri, 19 aprilie 2023 13:10

Khvicha Kvaratskhelia (22 de ani) a ratat un penalty în returul dintre Napoli și AC Milan din sferturile Champions League, iar napolitanii au fost eliminați în cele din urmă, scor 1-2 la general.

La scurt timp după finalul partidei, georgianul care a impresionat în acest sezon, cu 14 goluri și 16 pase decisive în toate competițiile, s-a scuzat față de fanii lui Napoli.

Lionel Messi ar putea salva Barcelona » Impact global de nivelul „Air Jordan”!
SPANIA

Mesajul publicat de Khvicha Kvaratskhelia după Napoli - AC Milan: „Vom reveni mai puternici”

„Îmi este dificil să vă văd cu ochii plini de lacrimi, să realizez că nu v-am putut face fericiți. Voi da totul pentru a învăța din experiența de astăzi.

Îmi pare cu adevărat rău și sunt foarte recunoscător pentru sprijinul vostru, pe care-l simt în fiecare secundă! Vă iubesc pe toți și vă promit că vom reveni mai puternici. Mai avem multe meciuri de jucat, visul continuă...”, a scris Kvicha pe Instagram.

Kvaratskhelia a avut șansa egalării în minutul 82 al meciului de marți seara, dar șutul său de la punctul cu var a fost apărat de Mike Maignan.

Rafael Leao, pasator decisiv la golul lui Milan, l-a îmbărbătat pe Kvaratskhelia. I-a scris acestuia, în secțiunea de comentarii, „crack”. În traducere, „super fotbalist”.

Napoli a înscris ulterior, în minutul 90+3, prin Victor Osimhen, dar mai avea nevoie de un gol pentru a duce partida în prelungiri.

Transferat în vara lui 2022 de la Dinamo Batumi, Kvaratskhelia este om de bază în trupa lui Luciano Spalletti. Cu golurile și assisturile sale, georgianul a dus-o pe Napoli la un pas de primul ei titlu în Italia după 33 de ani și până în sferturile Champions League.

Mai multe știri despre Napoli - AC Milan:

Dialogul dintre fostul fundaș al lui Liverpool și Rafael Leao a provocat o criză de râs cu lacrimi în studio: „Și-a folosit accentul lui stricat de britanic!”

„M-a luat de mână ca pe un fiu” » Senzaționalul Rafael Leao, fabulos la interviu: „Vrem Champions League!”

Nemții fac scandal! „Toată Germania, șocată de decizia arbitrului” » Părerea specialistului: „Este penalty, mâna era clar depărtată de corp” + Gazzetta dello Sport tună: „Cadou făcut Spaniei. Un 11 metri macroscopic!”
Euro 2024
Gigi Becali a anunțat astăzi o schimbare în primul „11” și o plecare de la FCSB: „Nu are cum să joace” » Prim verdict după Supercupă
Fiorentina i-a stabilit prețul lui Louis Munteanu » Cât trebuie să plătească FCSB și Rapid dacă îl mai vor pe atacant

„Să fie RĂZBOI!” » Gigi Becali a început să țipe în fața Palatului: „Luni merg cu Rotaru la Burleanu. La școala de securiști le face injecții în cap să creadă că sunt stăpâni!”

Ofertat să semneze cu noua echipă, Ionuț Radu a rămas șocat când a aflat cine îl va antrena!