INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  REAL MADRID

Kylian Mbappe, reacție de milioane după primul gol la Real Madrid: „Nu avem limite! Dacă pot să dau 50 de goluri..”

Kylian Mbappe, foto: Instagram k.mbappe +10   FOTO
Kylian Mbappe, foto: Instagram k.mbappe

Articol de - Publicat joi, 15 august 2024 09:29 / Actualizat joi, 15 august 2024 09:29

Real Madrid - Atalanta 2-0. Kylian Mbappe (25 de ani), noul star al trupei lui Carlo Ancelotti (65 de ani), a oferit prima reacție după ce a debutat la noua echipă cu gol. În primul meci la Real, Mbappe a câștigat primul trofeu, Supercupa Europei.

Titularizat de Ancelotti, Mbappe i-a răsplătit încrederea și a „spart gheața” în tricoul Realului după 68 de minute. La finalul partidei, acesta a savurat din plin succesul și a anunțat faptul că va da totul pentru clubul pe care l-a îndrăgit încă de când era copil.

Mai mult decât atât, a adăugat faptul că dacă va putea să înscrie 50 de goluri, atunci o va face. În completare, Carlo Ancelotti, întrebat dacă Mbappe poate atinge această performanță: „Ei bine, are calitatea de a marca mai mult de atât”.

Kylian Mbappe, după primul gol la Real Madrid: „Cei mai buni fotbaliști sunt aici”

„E ușor să joci cu ei pentru că sunt jucători foarte buni, la fel ca toți ceilalți din echipă. De aceea, ăsta e Real Madrid și e cel mai bun club din lume. Pentru că cei mai buni fotbaliști sunt aici și e o plăcere să joc alături de Vinicius, Rodrygo, Bellingham și toți ceilalți.

Când spui Real Madrid, spui trofee. Toată lumea știe cât de mult înseamnă pentru mine să joc la Real Madrid, se simte pur și simplu incredibil. M-am acomodat atât de bine pentru că toată lumea m-a ajutat, mi-au pus la dispoziție tot ce mi-a trebuit pentru ca eu să mă gândesc doar la fotbal. Asta trebuie să fac, asta știu cel mai bine să fac.

Real Madrid - Atalanta // foto: Imago Images
+5 FOTO

Dacă pot înscrie 50 de goluri, atunci o să fac asta, nu avem limite!”, a spus Kylian Mbappe, citat de Marca.

Real Madrid a cucerit pentru a șasea oară Supercupa Europei, un nou record. Trupa lui Ancelotti se pregătește pentru debutul în noul sezon din La Liga. „Galacticii” debutează pe terenul celor de la Mallorca, peste 3 zile.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
S-a stabilit! Pe ce stadion se joacă FCSB - Petrolul: „Ce să facem dacă bucureștenii sunt disperați”
Rezultat șocant în preliminarii! A fost 0-5 la pauză, ce a urmat în repriza secundă
Firma care se ocupă de mentenanța stadionului Steaua a rupt tăcerea: „Problemele sunt complexe”