Comentarii (159)
eucutine
eucutine  •  09 Martie 2017, 17:19

Marele furt al Barcelonei in Europa ramane, in continuare, meciul de la Londra, cu Chelsea. Ieri, cand ai 4-0 (ma refer la PSG) si joci la modul ala, fara sa tii macar un pic de minge, fara o farama de pressing, fara sa rupi jocul cat mai departe, meriti sa fii eliminat. cu sau fara greseli de arbitraj.

tandd
tandd  •  09 Martie 2017, 17:19
Postat de gigi_becali_4 pe 09 Martie 2017, 17:15

Nu a asteptat pana in minutul 88 , a furat si inainte. La golul 1 al Barcei , Suarez a venit din offside si a marcat ( vezi reluarile ). In repriza a doua cand Di Maria a scapat singur in careu a fost penalty clar ( fundasul Barcei i-a lovit din spate piciorul de sut al lui Di Maria, vezi reluarile ). Penaltiul lui Suarez nici nu mai are rsot sa comentam. Arbitrajul asta mi-a adus aminte de hotia Barcelonei cu Chelsea, tot in CL, cand i-au eliminat pe englezi cu 5 penaltyuri ne date pentru Chelsea, cand Ballack si Drogba au facut criza de isterie in finalul meciului si il fugareau pe arbitru ( 2 henturi clare si 3 faulturi in careu ). Scrietti pe youtube Chelsea vs Barcelona 5 penalties si vizionati :))

nu cred ca stii ce vorbesti sau habar n uai de arbitraj,mingea pleaca spre suarez dupa ce iese din offside,fa un stop cadru ca e simplu.AM gresit mai jos cu golul lui messi ,ma refeream exact la golul asta a lui suarez,Nu conteaza de unde vine suarez,conteaza cand pleaca mingea spre el,atunci e momentul offside-ului nu ala care vrem noi

unico_biancorossi
unico_biancorossi  •  09 Martie 2017, 17:18
Postat de tandd pe 09 Martie 2017, 17:14

la 3-0 neymar are penalty mai clar decat ambele primite ,daca era un arbtru rau intentionat il primea atunci,Meciul se prelungeste 5 min in primul rand fiindca au fost 5 schimbari si cateva accidentari,nu stiu unde vezi exagerare cu 5 min,in general cam acolo bat minutele de prelungiri in fiecare meci,Autogolul face parte din joc,nu arbitrul a bagat mingea in poarta ci fundasul,exagerarea e uriasa cu 4 golluri din 6 frauduloase le innumaram si nu prea ies de nici o culoare,golul lui messi e fraudulos?

se poate. la primul gol, fault in ataca pe linia de 6 m, inainte de ultima lovitura de cap, primul penalty, inexistent, ala se agata de fundasul care a alunecat involuntar si a cazut ca busteanul, fara vreo intentie, al doilea penalty, cadere teatrala, golul 6, suspect de offside, dar aici sa zicem, e foarte la limita. da, la neymar sau cine a fost, si eu am opinia ca era penalry mult mai penalty. dar la 1-0 nu ai vazut hentul nesanctionat in favoarea oaspetilor ?? a fost cel mai clar penalty din acest match. nedat. aia nu avea ce remonta, nu ?..))

880297792018297
Vasiloiu Constantin Liviiu  •  09 Martie 2017, 17:17

Hotie clara.Doua lovituri de pedeapsa acordate gratuit plus gol din pzitie in afara jocului.Trebuia ridicata cota de piata a Barcelonei sa nu intre in faliment.Asta nu mai este fotbal.Rusine UEFA.

gigi_becali_4
gigi_becali_4  •  09 Martie 2017, 17:15
Postat de turbozero pe 09 Martie 2017, 17:05

astia care ataca arbitrul.. pai arbitrul putea sa faca meciul usor din prima repriza de ce a asteptat pana in minutul 88?? sunteti penibili la fel ca psg aseara

1429944120373226
Ovezea Mircea Mihai  •  09 Martie 2017, 17:15

penibil...

tandd
tandd  •  09 Martie 2017, 17:14
Postat de unico_biancorossi pe 09 Martie 2017, 17:10

are dreptate. 4 din cele 6 goluri sunt erori de arbitraj, unul e autogol chinuit, doar golul lui neymar este demn de epitetele uriase folosite in exces de ieri si pana azi. in plus, la 1-0, parizienii au 11 m clar (hent nesanctionat). sigur, nu e vina remontadorilor cataluni ca la 1-3 parizerienii au ratat ca la usa cortului prin cavani si di maria (mai ales ultimul). plus bara lui cavani, la 0-3. ps - nu am vazut decat montajul de 20 min de pe gsp, nu vad meciuri din spania sau cu echipe spaniole decat cel mult o data pe an, fotbalul lor este altceva decat ceea ce vreau eu sa vad la acest joc. iar psg, nu cred ca am vazut-o jucand de 2 ori in ultimii 10 ani. ambele imi sunt perfect nule, dar arbitrajul a fost diabolic (s-a prelungit meciul si cu 5 min, nejustificat). cele 2 penalty sunt decizii eronate, in schimb a fost penalty pentru psg si a fost un penalty nedat, pentru remontadoras.)

1150406855081453
Ivan Cristinel  •  09 Martie 2017, 17:10

dar penalty-ul neacordat lui Neymar din min.34?.L-a trantit la pamant cu amandoua mainele!

tandd
tandd  •  09 Martie 2017, 17:10
Postat de bravia1 pe 09 Martie 2017, 16:54

Bai Baniciule...francezii au avut 4 goluri.....4 baa...4... Nu s-a jucat de la 0-0. 4 baaa....4 ...4... Cu arbitru..fara arbitru sa ai 4 goluri si sa pierzi e Rusine Mare !!!

tu n-ai inteles ca singurii care tipa sunt suporterii lui real madrid in proportie de 90% si inca 10% care au mai fost pe la furat prin franta si au auzit de psg?))))))

unico_biancorossi  •  09 Martie 2017, 17:10