neaga1900
neaga1900  •  09 Martie 2017, 22:30
Postat de dreak pe 09 Martie 2017, 22:02

Nu asocia marca cu presa spaniola...

Presa spaniola e toata in afara de sport, mundo deportivo si altele din Catalunia! Barca a fost ajutata constant in ultimii 12 ani de presedintele federatiei spaniole Vilar, catalan! Atat i Spania cat si afara din prisma functie pe care o avea la Uefa in comisia de arbitri!

neaga1900
neaga1900  •  09 Martie 2017, 22:25
Postat de bravia1 pe 09 Martie 2017, 16:54

Bai Baniciule...francezii au avut 4 goluri.....4 baa...4... Nu s-a jucat de la 0-0. 4 baaa....4 ...4... Cu arbitru..fara arbitru sa ai 4 goluri si sa pierzi e Rusine Mare !!!

Nu-i rusine cand sunt interese! Barca aduce multi bani si nu doar pt televiziuni! Banui, ca PSG a luat o mare caruta cu pistari, la fel si arbitrul ca "spectacolul" sa poata continua!

neaga1900
neaga1900  •  09 Martie 2017, 22:23

Circ de proasta calitate.... Gol di offside, penalty ce nu a fost si doua penalty uri pt PSG la doua henturi, Carcotasii au vazut pana si un faul asupra lui Di Maria! Cineva a mancat bani grei!

1037972906348855
Emilian Albu  •  09 Martie 2017, 22:19

Istoria Barcelonei este plina de calificari ajutata de arbitri. In 1986 cand a luat bataie de la romani, in semifinala cu Panatinaikos a fost furt ca in codru. Acum intervin alte interese, in special ale sponsorilor. Un gol din ofsaid si un 11 m de arbitru au calificat-o.

grandetorito
grandetorito  •  09 Martie 2017, 22:04

"Barcelona a controlat meciul [...] Din minutul 86, [...] În afară de cele de 3 repuneri după golurile marcate de catalani, când au pasat înapoi, jucătorii lui PSG au avut alte 2 pase complete! Astfel, în cele 12 minute, jucătorii lui Emery au pasat de 5 ori, cu tot cu repunerile, în rest au degajat mingea unde au putut." NOROC CU ARBITRUL NEAMT!!! :)))))))))))))))

dreak
dreak  •  09 Martie 2017, 22:02
Postat de theplayerr pe 09 Martie 2017, 21:58

In general exagereaza evenimentele pe cate le relateaza...dar nu si in cazul de fata...in ultima decada , conform presei spaniole , barcelona cu arbitraje corecte ar fi avut doua trofee Champions mai putin ...la nivelul la care se joaca nu ai nevoie de erori mari pentru a face diferenta...penalty si 5 minute de prelungire...memento finala real-atletico ...

para.para
para.para  •  09 Martie 2017, 22:01
Postat de unico_biancorossi pe 09 Martie 2017, 17:10

are dreptate. 4 din cele 6 goluri sunt erori de arbitraj, unul e autogol chinuit, doar golul lui neymar este demn de epitetele uriase folosite in exces de ieri si pana azi. in plus, la 1-0, parizienii au 11 m clar (hent nesanctionat). sigur, nu e vina remontadorilor cataluni ca la 1-3 parizerienii au ratat ca la usa cortului prin cavani si di maria (mai ales ultimul). plus bara lui cavani, la 0-3. ps - nu am vazut decat montajul de 20 min de pe gsp, nu vad meciuri din spania sau cu echipe spaniole decat cel mult o data pe an, fotbalul lor este altceva decat ceea ce vreau eu sa vad la acest joc. iar psg, nu cred ca am vazut-o jucand de 2 ori in ultimii 10 ani. ambele imi sunt perfect nule, dar arbitrajul a fost diabolic (s-a prelungit meciul si cu 5 min, nejustificat). cele 2 penalty sunt decizii eronate, in schimb a fost penalty pentru psg si a fost un penalty nedat, pentru remontadoras.)

Pai cine le ia apararea la aia de la Barcelona? Astia de la hartie ca isi fac portia de rating si publicul lor tinta aka fanii lui gigi pe care culmea, hartia asta i-a facut in asa hal in cat ei to mai cred ca Barca ar avea aceleasi culori ca echipa lor.