INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  PLAY-OFF

Dinamo Zagreb, victorie uriașă în play-off-ul Champions League! S-au marcat 8 goluri în 3 meciuri » Toate rezultatele serii

Dinamo Zagreb a reușit o victorie uriașă cu Qarabag, scor 3-0, în prima manșă din play-off-ul Champions League/ foto Imago Images

Articol de - Publicat miercuri, 21 august 2024 00:06 / Actualizat miercuri, 21 august 2024 00:10

Dinamo Zagreb a reușit o victorie uriașă cu Qarabag, scor 3-0, în prima manșă din play-off-ul Champions League.

Campioana Croației e cu un pas în UCL, după ce a zdrobit-o acasă pe campioana din Azerbaidjan. Pjaca, atacant trecut pe la Juventus, a deschis scorul pentru Dinamo Zagreb, în minutul 29.

Iar echilibru s-a rupt definitiv în ultimul sfert de oră, când Kulenovic, intrat de pe bancă, a reușit să marcheze de două ori ('75, '80).

Lille, la un pas de Champions League

Pe ruta echipelor care nu sunt campioane, francezii de la Lille au câștigat cu cehii de la Slavia Praga, scor 2-0, pe teren propriu. Returul va avea loc în Cehia, dar Lille va fi greu de întors.

Slavia a rezistat doar o repriză cu echipa din Ligue 1, în partea secundă nu a mai făcut față. Jonathan David a deschis scorul în minutul 52, iar Zhegrova a majorat avantajul francezilor în minutul 77.

Slavia a avut un gol anulat de VAR, Franța e aproape să dea a patra echipă în Liga Campionilor.

Bodo/Glimt, victorie la limită cu Steaua Roșie Belgrad

Și Bodo/Glimt a câștigat acasă marți seară. Norvegienii au trecut cu 2-1 de Steaua Roșie Belgrad, iar calificarea se va decide în Serbia.

Bjortuft și Maatta au marcat pentru Bodo/Glimt, iar golul lui Mimovic îi ține în calculele calificării pe cei de la Steaua Roșie.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
„Rangers i-a fixat o clauză lui Ianis Hagi” » Vestea dată de Giovanni Becali la „Prietenii lui Ovidiu”
Stranieri
„Nadia, ești mega-campioană olimpică, NU-mi mai spăla vasele!” » Cristian Sima, povești colosale într-un interviu fără menajamente: „95% din Wall Street e pe cocaină, de la CEO la ultimul broker”
Special
Fotbalistul din Superliga a reușit să-l enerveze pe Panduru » Răbufnire în direct: „Problema e la tine!”

„Mi-a spart o vioară Stradivarius în cap!” » Giovanni Becali, dezvăluire ca-n filme: „Avea fiecare câte un cuțit la gât!”

Gafă INCREDIBILĂ a președintelui Klaus Iohannis la ceremonia de decorare a sportivilor medaliați la Jocurile Olimpice și Paralimpice de la Paris! A citit greșit de pe foaie