INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  BARCELONA - PSG 6-1

Titluri din presa internațională după thrillerul de pe Camp Nou: "Barcelona merge dincolo de incredibil"

Articol de GSP - Publicat joi, 09 martie 2017 00:24

FC Barcelona s-a calificat dramatic în sferturile de finală ale UEFA Champions League, după un scenariu SF: 6-1 pe teren propriu cu PSG și golul calificării la ultima fază!

Iată 7 titluri din presa de sport internațională după succesul istoric al catalanilor.

Presa este la picioarele Barcelonei și o desființează pe PSG, care a primit 3 goluri în ultimele 7 minute.

"Revenire pentru istorie" - Marca
"Barca a intrat în istorie" - AS
"Barcelona epică!" - Corriere dello Sport
"Barca merge dincolo de incredibil! Remondata cu 3 goluri în ultimele 8 minute" - Gazzetta dello Sport
"Naufragiu istoric" - L'Equipe
"Cea mai mare revenire din istorie! Barcelona, victorie epică cu 6-1" - Mirror
"Cataclism pentru PSG" - Le Figaro

Citește și: VIDEO + FOTO IREAL!!! ISTORIE pe Camp Nou: Barcelona înscrie de 6 ori cu PSG și se califică în "sferturi"! Golul decisiv a venit în ultimul minut! » Dortmund s-a calificat la pas

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
MM Stoica, apel în direct: „Aseară am aflat. Îl rog din suflet să facă publice discuțiile”
Andrei Rațiu, decisiv pentru Rayo Vallecano cu Atletico Madrid. Românul a fost „integralist”
Stranieri
Debut în Ligue 1 pentru internaționalul român! » La 20 de ani, a intrat direct titular
Stranieri

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”