INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  REVENIRE

VIDEO „Bombardierul” Claudiu Keșeru și-a pus amprenta la revenirea într-un meci oficial » Victorie importantă pentru echipa lui

Articol de - Publicat marti, 13 august 2024 11:37 / Actualizat marti, 13 august 2024 12:07

La un an după ce își anunțase oficial retragerea din fotbalul profesionist, Claudiu Keșeru (37 de ani) s-a întors pe teren și-a debutat ieri pentru Cherno More Varna. A și marcat în minutul 75 al meciului cu Botev Vratsa, scor 2-1, dar reușita sa a fost anulată după consultarea arbitrajului video

După experiența de la UTA Arad, Claudiu Keșeru anunțase ca s-a retras definitiv din fotbalul profesionist și că se dedică afacerilor personale pe care le are la Oradea.

Claudiu Keșeru a semnat cu vicecampioana Bulgariei

Decizia din vara lui 2023 a fost revizuită de „Bombardierul” Keșeru. A decis să mai are câte ceva de demonstrat în fotbal. Și a semnat un contract în Bulgaria, țara unde a câștigat tot ce se putea câștiga cu Ludogoreț.

Și-a pus semnătura pe contractul cu Cherno More Varna, vicecampioana Bulgariei! Presa de peste Dunăre notează că acesta are un salariu de doar 3.000 de euro.

Keșeru a marcat pentru Cherno More după două minute!

Și după trei etape în care a tras la antrenamentele noii sale echipe, Keșeru s-a întors pe teren într-un nou meci oficial. Trecuseră 436 de zile!

Ultima apariție fiind în manșa retur din barajul de menținere/promovare în primul eșalon, UTA Arad - Gloria Buzău 5-1, din 4 iunie 2023.

Keșeru a intrat în minutul 73 al meciului Cherno More Varna - Botev Vratsa. A avut nevoie de doar două minute să marcheze! Ultima sa reușită fiind în mai 2023, contra celor de la FC Argeș.

Velislav Vasilev i-a pasat perfect în fața porții lui Claudiu, care a pus latul și-a trimis mingea în poartă din opt metri.

Doar că bucuria și descătușarea lui Keșeru a fost stopată de arbitri. „Centralul” a decis să anuleze reușita românului, după consultarea VAR. Înainte de pasa finală, Vasilev se afla în ofsaid.

„Bombardierul” Claudiu Keșeru și-a pus amprenta la revenirea într-un meci oficial » Victorie importantă pentru echipa lui
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:
Nu-și explică decizia lui Mircea Lucescu: „De neînțeles, este jucătorul complet!”
Nationala
Nu-și explică decizia lui Mircea Lucescu: „De neînțeles, este jucătorul complet!”
Cristi Balaj, discurs fără precedent: „A trebuit să-l ridic pe Louis Munteanu de unde au avut unii grijă să-l coboare!”
Superliga
Cristi Balaj, discurs fără precedent: „A trebuit să-l ridic pe Louis Munteanu de unde au avut unii grijă să-l coboare!”
Ce spune șeful lui Dinamo, după prima înfrângere din play-off: „Ce să zic? Sunt cei mai buni din țară la asta”
Superliga
Ce spune șeful lui Dinamo, după prima înfrângere din play-off: „Ce să zic? Sunt cei mai buni din țară la asta”

FRF instituie „taxa pe șmecherie”! Furie în Liga 1: „7,6 milioane de euro din fondurile UEFA sunt împărțite aberant” + FCSB vizează bani la care nu are dreptul!

„E o libertate aparte aici, dar suntem cu gândul și la România” » La doi pași de Lyon, doi români și-au deschis afacerea care i-a dat gata pe francezi: „În perioadele bune, vindem și 100 kg. pe săptămână”


Comentarii (6)
luker
luker  •  13 August 2024, 14:34

Ce pacaleala e site ul asta de sport, cică

steaua.libera
steaua.libera  •  13 August 2024, 13:14

S-a dat liber la elogiat goluri anulate. Forza GSP!

steaua.libera
steaua.libera  •  13 August 2024, 13:14

Articolul e construit ca o farsă. Gol, gol, gol… nu mai e gol

Vezi toate comentariile (6)
Comentează