Articol de GSP - Publicat duminica, 18 august 2019 17:43
Atacantul George Pușcaș (23 de ani) a reușit „dubla” în meciul câștigat de către echipa sa, Reading, cu scorul de 3-0 în fața celor de la Cardiff, în etapa a treia din Championship, a doua ligă engleză. Prima reușită a fost fantastică: cursă pe dreapta din propria jumătate, pătrundere în careu și șut cu stângul!
La finalul partidei, atacantul român a mărturisit că este nerăbdător să înscrie din nou pentru Reading.
„Sunt foarte fericit pentru victorie, în primul rând, fiind primele trei puncte în campionat, în acest sezon. Este minunat pentru fani. Nu am avut noroc să înscriu și al treilea gol, dar trebuie să continui să muncesc și să reușesc acest lucru în meciul următor. Vreau să mă impun în acest campionat, așa că trebuie să muncesc din greu”, a spus George Pușcaș, după meci, la SkySports.
„Am sărbătorit cam mult golul lui pe marginea terenului. Când a primit mingea, nu avea prea multe variante şi i-am spus: «Mergi, mergi, mergi spre careu!» și aşa a făcut. Odată intrat în careu, a arătat o finalizare individuală fantastică” - Jose Gomes, antrenorul lui Reading
VEZI ȘI:
![Rezultat NĂUCITOR! Înaintea returului cu FCSB, PAOK Salonic a obținut cea mai mare victorie din ISTORIA clubului](https://cacheimg.gsp.ro/autocrop/smp-images-production/gsp.ro/16022025/7ac7b09c-bbd4-4fba-aa3f-030c5bfa009b.jpg?width=195&height=130)
![CSM București - Gloria Bistrița, meciul pe care îl va urmări toată Europa! Rezultatul care le trimite pe ambele în faza următoare din Liga Campionilor la handbal feminin](https://cacheimg.gsp.ro/autocrop/smp-images-production/gsp.ro/16022025/921527a9-cdc4-4ec1-a269-3f8f8d93b8bc.jpg?width=195&height=130)
Anunț MAJOR: Jannik Sinner a acceptat 3 luni de suspendare din tenis! » Cum a motivat gestul