INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GENK - KORTRIJK 2-1

IANIS HAGI A MARCAT PENTRU GENK // George Ogăraru: „Golul lui Ianis e o consolare pentru Gică după eșecul cu Gent!”

Articol de GSP - Publicat vineri, 26 iulie 2019 23:40

Ianis Hagi a marcat golul victoriei lui Genk în prima etapă din Belgia, scor 2-1, contra lui Kortrijk, la prima apariție oficială în tricoul albastru și la prima atingere de balon.

George Ogăraru, directorul departamentului de scouting de la Viitorul și unul dintre oamenii care au participat la negocierile pentru cedarea lui Ianis, crede că golul marcat cu Kortrijk e startul unei aventuri frumoase.

 „Nu am fost la meci, ne-am întors astăzi din Belgia. Am văzut golul așa cum l-ați văzut și dumneavoastră pe internet. Mă bucur mult că a reușit să marcheze. Ianis este în urmă cu pregătirea fizică, a fost la Euro, apoi a avut o vacanță meritată. De asta nu a fost folosit titular astăzi și nu a jucat nici în Supercupa Belgiei.

Se simte din ce în ce mai bine fizic. Faptul că a debutat cu gol la câteva secunde de la intrare e impresionant. Este o consolare pentru Gică după înfrângerea cu Gent”, a declarat George Ogăraru la TV Digi Sport.

VIDEO cu golul marcat de Ianis Hagi

 

Vezi și: 

VIDEO Ianis Hagi, GOL la prima atingere pentru Genk! Gică Hagi a explodat de fericire în tribune

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:
Candidatura lui Călin Georgescu, respinsă: cele mai tari memeuri » Fanii fotbalului chiar s-au implicat și au dat drumul glumelor
Stiri extrasport
Candidatura lui Călin Georgescu, respinsă: cele mai tari memeuri » Fanii fotbalului chiar s-au implicat și au dat drumul glumelor
„Perla” Rapidului s-a săturat: ori joacă mai mult, ori forțează plecarea!
Superliga
„Perla” Rapidului s-a săturat: ori joacă mai mult, ori forțează plecarea!
Din Superligă, la retrogradare în Liga 2! Cum explică transferul neașteptat: „Decât acasă...”
Liga 2
Din Superligă, la retrogradare în Liga 2! Cum explică transferul neașteptat: „Decât acasă...”

Trucul interesant prin care Adrian Cristea spune că seduce femeile: „Dacă faci asta, e jumătate cucerită”

În sfârșit! După 16 ani, au reluat lucrările la „colosul uitat” » Imagini de pe șantierul unui stadion unic


Comentarii (4)
10210427042056439
Costelus Cas  •  27 Iulie 2019, 09:12

După golul asta nici nu ar mai trebui sa vorbim despre cum se face si cum ne face de ras Gica Hagi in fiecare an din ultimii 4. Deja e concurs intre știrile despre Ianis si știrile despre Gigi. Eu nu am uitat cum germanul fugea spre propriul careu si Ianis l-a agățat si a facut un 11m aiurea.

177015329491574
Gheorghe Clejanu  •  27 Iulie 2019, 08:32
Postat de mateiserban pe 27 Iulie 2019, 00:32

Ma, va intreb si eu serios pe toti cei de la gsp care cititi: asta e site si ziar pentru Ianis si familia Hagi?? Cand citesc pe prima pagina FABULOS-IREAL- IANIS A DAT GOL CU KORTRIJK nu stiu daca sa rad de voi sau sa plang. E un jucator care trebuie lasat sa creasca, deocamdata are doar vreo 7-8 goluri in cariera care nu sunt din penalty. Rabdare, nu va mai faceti asa de ras de fiecare data cand Ianis face ceva.

Mai era unu care i se zicea *imperial* când respingea o minge. asa si cu acest gol la o echipa mică .Acest imperial s-a făcut de cacao cănd a mers la Dinamo,sfârsit de carieră, a primit huo de la fanii lui Dinamo.

marcelclujnapoca
marcelclujnapoca  •  27 Iulie 2019, 01:04

Bravo Hagi , bravo Ianis !!!

Vezi toate comentariile (4)
Comentează