INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  RANGERS

Ce variantă îi oferă Rangers lui Ianis Hagi pentru a semna prelungirea contractului scadent în vară » Totul despre relația românului cu managerul Clement: „Mi se pare ciudat”

Ianis Hagi are două goluri și patru assisturi la Rangers în acest sezon / Foto: Imago
Ianis Hagi are două goluri și patru assisturi la Rangers în acest sezon / Foto: Imago

Articol de - Publicat joi, 23 ianuarie 2025 14:20 / Actualizat joi, 23 ianuarie 2025 14:56

Un fost atacant al lui Rangers, Billy Dodds, consideră că gruparea „protestanților” face bine că încearcă să-i prelungească acordul lui Ianis Hagi, scadent în vară, în ciuda relației jucătorului cu managerul Philippe Clement.

Invitat la „The Go Football Radio Show Podcast”, Billy Dodds a afirmat că Ianis Hagi a făcut destule la Rangers pentru a merita prelungirea de contract pe care tricolorul urmează s-o discute cu clubul în perioada următoare.

A semnat la o zi după ce a fost dat afară de Gigi Becali de la FCSB: „S-a pornit jihadul!” » Salariu ULUITOR
TRANSFER
A semnat la o zi după ce a fost dat afară de Gigi Becali de la FCSB: „S-a pornit jihadul!” » Salariu ULUITOR

Un fost atacant al lui Rangers: „ Philippe Clement nu-l vrea pe Ianis Hagi”

„Este ciudat, pentru că vă zic, Philipe Clement nu-l vrea pe Hagi, dar Hagi a muncit atât de mult, a tras cu dinții ca un nebun ca să revină în echipă. Chiar a readus-o pe Rangers pe linia de plutire, iar această prelungire de contract e mai mult un fel de autorăsplată, dacă-i putem spune așa.

Nu m-ar mira ca Rangers să încerce acum să-i propună o prelungire cu cel puțin un an a contractului. A făcut bine până acum, dar încă nu e gata. Îi trebuie mai multă experiență la Rangers pentru ca banii să fie ok”, a comentat Dodds.

Ianis Hagi are al 12-lea salariu de la Rangers în prezent

Ziariștii scoțienii au scris că contractul lui Ianis Hagi, scadent în vară, conține o opțiune de prelungire pe un an, pe care clubul vrea s-o acceseze, dar, se pare, numai dacă tricolorul ar accepta o diminuare a salariului, acum de 833.000 de euro pe an (al 12-lea de la Rangers).

Pentru a fi reprimit în echipă, în octombrie, Ianis a renunțat deja la o clauză care i-l mărea cu 7.500 de euro lunar din momentul în care bifa a 100-a apariție oficială în tricoul lui Rangers.

Rangers News: „Ianis Hagi nu va prelungi în orice condiții”

Clement, cel care-l expediase la „amatori” vara trecută, a dezvăluit luni că vor fi negocieri între Ianis Hagi și Rangers. Iar Daily Record a relatat ulterior, citând o sursă din anturajul jucătorului, că românul este gata să asculte propunerea pe care i-o va face clubul.

Însă, potrivit Rangers News, el nu este dispus să semneze în orice condiții: „Hagi va prelungi doar dacă toate părțile vor fi mulțumite”. El, Rangers, dar și Philippe Clement?!

Clasamentul în grupa unică din Europa League

Citește și:
Iată unde locuiește Zlatan Ibrahimovic în Milano: penthouse de 5 milioane de euro la etajul 34, piscină interioară, mobilier de la designeri faimoși + Ce cartier de lux a ales Cristi Chivu
Special
Iată unde locuiește Zlatan Ibrahimovic în Milano: penthouse de 5 milioane de euro la etajul 34, piscină interioară, mobilier de la designeri faimoși + Ce cartier de lux a ales Cristi Chivu
Gino Iorgulescu și-a ales succesorul la LPF: „Dacă stau să mă gândesc, el ar trebui să fie!”
Superliga
Gino Iorgulescu și-a ales succesorul la LPF: „Dacă stau să mă gândesc, el ar trebui să fie!”
Andrei Nicolescu l-a pus la punct pe Mazilu, după UTA - Dinamo: „Nu ne-a spus. Erau semne”
Superliga
Andrei Nicolescu l-a pus la punct pe Mazilu, după UTA - Dinamo: „Nu ne-a spus. Erau semne”
„Made in Oltenia” » Cu Baiaram și Cicâldău în frunte, jucătorii au petrecut cu manele, la o zi după drama de la Atena: „Pentru Cristina, soția mea”
Superliga
„Made in Oltenia” » Cu Baiaram și Cicâldău în frunte, jucătorii au petrecut cu manele, la o zi după drama de la Atena: „Pentru Cristina, soția mea”
ULTIMA ORĂ Facturi mai mari la energia electrică de la 1 ianuarie
Profit.ro
ULTIMA ORĂ Facturi mai mari la energia electrică de la 1 ianuarie
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Fotbalistul Anului”, Andrei Rațiu, interviu de gală la Madrid: „Nu sunt arogant. Sunt doar timid” + „Vini jr. cel mai incomod? Nu! El e mult mai electrizant!”

„Trebuie obsesie, dar și liniște” » David Popovici e „Sportivul Anului” și vorbește într-un interviu-eveniment despre o mare provocare: „N-am trecut niciodată prin așa ceva”


Comentarii (4)
dobrin
dobrin  •  23 Ianuarie 2025, 22:16
Postat de dinamo100 pe 23 Ianuarie 2025, 15:28

Hagi trebuie sa-si caute alta echipa indiferent de banii care i s-ar oferi la Rangers. Oricat ar incerca sa umfle presa realizarile lui, e clar ca locul lui nu e acolo. Asa ca, Giovanni treci si arata ce poti!

Locul lui nu e acolo, locul lui e la Farul sa-si ajute taticul sa evite retrogradarea.

barghierimihai49
barghierimihai49  •  23 Ianuarie 2025, 19:56

Iarasi ati gasit un fost fotbalist care a jucat candva la Rangers si se da si el cu parerea despre Ianis Hagi.e atat de simplu sa luati datele statistice ale "printului" -in 100 si ceva de meciuri pentru Rangers a marcat doar 17 goluri,el atacant fiind,nemaivorbind de nationala unde are doar 5 goluri in 43 de meciuriChiar si aparatorul dreapta de la Rangers marcheaza in fiecare sezon mai multe goluri ca multlaudatul Ianis Hagi.Despre "epopeia"lui Ianis Hagi la Fiorentina,Genk si Alaves mai bine sa utam,ca despre un vis urat.

_Van_Basten
_Van_Basten  •  23 Ianuarie 2025, 19:00

10 mii pe luna de la nea Gigi.

Vezi toate comentariile (4)
Comentează