INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CUPA ITALIEI

Inter merge în semifinalele Cupei Italiei » Chivu a transformat ultimul penalty

Articol de GSP - Publicat joi, 27 ianuarie 2011 00:00 / Actualizat joi, 27 ianuarie 2011 01:44

Cristi Chivu s-a calificat aseară cu Inter în semifinale, după 5-4 cu Napoli la penalty-uri.

Deşi duminică ieşise accidentat la Udine, Cristi n-a lipsit pe "San Paolo". După ce a ratat deschiderea scorului în prima repriză, jucînd foarte ofensiv, şi a încasat două lovituri tari tari în cap, tot el a punctat de la 11 metri. Românul şi-a scos casca de protecţie şi a transformat cu sînge rece chiar ultima lovitură de departajare, unde nu a greşit decît Lavezzi. N-a mai contat că Napoli ratase cele mai multe ocazii, cu Cavani, Hamsik şi Lavezzi, împingînd meciul la 0-0 după 120 de minute!

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Patronul milionar care merge cu metroul în București: „Fac socoteala, ies mult mai ieftin!”
Danezul care a venit să joace la Dinamo a rămas surprins de București: „Asta am făcut în prima zi” + Cum s-a trezit cu 50 de cenți în cont

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”