INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ZWEITE BUNDESLIGA

Maxim, gol în victoria lui Stuttgart contra formației Karlsruher » Șvabii au recuperat teren în lupta pentru promovare

Articol de GSP - Publicat duminica, 30 octombrie 2016 16:30

Alex Maxim a jucat aproximativ un sfert de oră și a marcat un gol în meciul câștigat de Vfb Stuttgart pe terenul lui Karlsruher, scor 3-1.

Românul a fost introdus în teren în minutul 77, și a marcat în minutul 86, după o pasă a lui Insua. Asano a deschis scorul pentru Stuttgart, după doar 10 minute, iar Terodde a majorat avantajul oaspeților imediat după pauză.

Este al doilea gol marcat de Maxim în acest sezon. Mijlocașul român a mai oferit și patru pase decisive și se numără printre cei mai periculoși oameni ai șvabilor.

Golul lui Karlsruher a fost înscris de Stoppelkamp, din penalty, în minutul 51.

Stuttgart se află pe locul al doilea în liga a doua germană, la trei puncte de liderul Eintracht Braunschweig. La finalul sezonului, primele două formații promovează în Bundesliga, în timp ce a treia va disputa baraj.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Gest HULIGANIC în Giulești » Atac îngrozitor la adresa siguranței presei! Jurnalist bruscat de un impresar care purta o legitimație a clubului din Superligă: „Dormiți!”
Partenera titularului de la Rapid a plecat din România: „Alte 3 luni departe de tine. Nu sunt sigură dacă devine mai greu sau mai ușor”

Cosmin Olăroiu nu ne vrea în UE, Ion Țiriac nu ne vrea în NATO! Declarații controversate în studioul GSP: „Sunt stupefiat! Nu-mi trebuie bază militară! Știți ce ar merge, în schimb?”

Ce-a pățit soția fotbalistului când a ajuns în Botoșani? „S-a dus la mall în Iași, o sută de kilometri, și ne-a spus: «Mamă, ce oraș mare»!”