INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  PARMA - FIORENTINA 1-1

Mutu a revenit pe teren: "Nu-i problemă că n-am dat gol, dau etapa viitoare"

Adrian Mutu
Adrian Mutu

Articol de GSP - Publicat luni, 07 februarie 2011 00:00 / Actualizat luni, 07 februarie 2011 12:46

Adrian Mutu a revenit ieri pe teren în tricoul Fiorentinei, în meciul terminat la egalitate, 1-1, contra fostei sale echipe, Parma. Acesta l-a înlocuit pe Behrami în minutul 79 al partidei

La finalul partidei, Mutu s-a declarat mulţumit de revenirea sa şi spune că va da totul pentru a readuce Fiorentina în fruntea clasamentului: "Nu sînt în cea mai bună condiţiei fizică, dar o să îmi revin. Le mulţumesc colegilor şi fanilor că m-au sprijinit la această revenire şi le transmit că mereu am fost alături de ei".

La doar un minut de la intrarea pe teren, Mutu şi-a încercat norocul printr-un şut de la distanţă, salvat de portarul advers: "Da, recunosc că am vrut să dau gol de la distanţa aia, dar nu a fost să fie. Nu-i nimic, dau gol etapa viitoare", a spus "Briliantul".

VEZI AICI REZULTATELE ŞI CLASAMENTUL DIN SERIE A

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Patronul milionar care merge cu metroul în București: „Fac socoteala, ies mult mai ieftin!”
Danezul care a venit să joace la Dinamo a rămas surprins de București: „Asta am făcut în prima zi” + Cum s-a trezit cu 50 de cenți în cont

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”