INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Nebunie la sosirea lui Andrei Ivan în Turcia! » S-au strâns pe aeroport și l-au primit ca pe un împărat

Andrei Ivan (28 de ani, aripă stânga) a ajuns în Turcia și a fost așteptat pe aeroport de fanii celor de la Adanaspor, penultima clasată din eșalonul secund.
Andrei Ivan (28 de ani, aripă stânga) a ajuns în Turcia și a fost așteptat pe aeroport de fanii celor de la Adanaspor, penultima clasată din eșalonul secund.

Articol de , - Publicat sambata, 11 ianuarie 2025 11:01 / Actualizat sambata, 11 ianuarie 2025 11:34

Andrei Ivan (28 de ani, aripă stânga) a ajuns în Turcia și a fost așteptat pe aeroport de fanii celor de la Adanaspor, penultima clasată din eșalonul secund.

Andrei Ivan va evolua până la sfârșitul sezonului pentru divizionara secundă din Turcia, după ce a fost trecut în plan secundar de Universitatea Craiova. Suporterii celor de la Adanaspor l-au primit cu foarte multă căldură pe român.

Andrei Ivan a ajuns în Turcia în același timp cu internaționalul albanez Sokol Cikalleshi (34 de ani). Vârful de atac a mai jucat în Turcia la cluburi precum Konyaspor, Akhisarspor, Bașakșehir, Ankaraspor și Goztepe și a marcat 49 de goluri în prima ligă.

VIDEO. Cum a fost primit Andrei Ivan de fani în Turcia

Fanii turcilor au fost foarte entuziasmați de sosirea celor doi și s-au strâns pe aeroport pentru a-i primi. Zeci de suporteri i-au salutat pe cei doi, au cântat cu aceștia, apoi s-au fotografiat cu fularul echipei. Fotbaliștii au fost plăcut surprinși de modul în care au fost primiți.

Clipul cu momentul a fost postat pe rețelele de socializare ale clubului.

„În primul rând m-am sfătuit cu familia, cu impresarul meu și am luat această decizie împreună cu ei. Sigur va fi mai bine pentru mine, o să joc și este vorba doar despre 6 luni, nu o să fiu foarte mult acolo. Nu am vorbit deloc cu Mister (n.r. - Costel Gâlcă), dar m-am gândit la ultimele meciuri, în care nu am fost folosit, și m-am gândit să merg la o echipă la care să joc.

Nu știu ce s-a întâmplat, în sezonul trecut am fost folosit de Mister. Și sezonul ăsta am fost, dar nu am marcat, probabil de asta...

Eu cred că pentru mine este un pas înainte, pentru că o să am meciuri în picioare. Va fi foarte bine financiar, mai bine decât la Craiova, dar nu asta contează, îmi doream doar să joc. A fost grea despărțirea, greu să-mi iau la revedere, dar mă voi întoarce în iulie, am contract cu Universitatea. Nu au opțiune de transfer definitiv, este doar împrumut, atât”, a spus Andrei Ivan, în momentul plecării în Turcia.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:

„Cea mai dementă minte” din lumea sportului: 121 de amante, inclusiv fiica vecinului, un miliard de euro și o bătaie în care soția i-a scos doi dinți!

„Mă spăl într-un butoi, supraviețuiesc cu 130 de euro pe lună!" » A fost o mare speranță a fotbalului, dar azi trăiește în condiții catastrofale și suferă de „boala vampirului”, o afecțiune gravă


Comentarii (4)
NeaMarin  •  11 Ianuarie 2025, 15:07

Aşa cum l-au primit, aşa o sa il şi alerge.....

enigmaticul  •  11 Ianuarie 2025, 14:23

Aaaa, da, în Turcia e ”nebunie” la fiecare transfer(nou venit), asta până la primul meci, apoi începe ”balul”!!!

blackseacoast  •  11 Ianuarie 2025, 12:59

Cu primirea asta rămâne.

Vezi toate comentariile (4)
Comentează