INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ITALIA

FOTO Italienii, la picioarele lui Dennis Man și Răzvan Marin: „Necruțător” / „Capodoperă de gol” » Notele primite de cei 3 români

Răzvan Marin (dreapta), foto: Imago Images +26   FOTO
Răzvan Marin (dreapta), foto: Imago Images

Articol de - Publicat marti, 01 octombrie 2024, 00:16 / Actualizat marti, 01 octombrie 2024 00:29

Duelul românilor din Serie A a fost câștigat de Răzvan Marin (28 de ani). Cagliari a învins-o pe Parma în deplasare, scor 3-2, în etapa 6 din Serie A. Valentin Mihăilă (24 de ani) a fost schimbat la pauză. Man și Marin au marcat pentru echipele lor.

Primul care a ieșit la rampă a fost Dennis Man, în minutul 62, cu un șut din interiorul careului. Răzvan Marin, trimis pe teren în minutul 73, i-a răspuns cu o execuție superbă de la marginea careului. S-a terminat 3-2 pentru Cagliari, iar presa din Italia le-a acordat cele mai mari note lui Man și Marin.

Man și Mihăilă, lăudați în presa din Italia

Presa din Italia i-a acordat nota 7 lui Dennis Man, cea mai mare din echipa Parmei: „S-a ascuns destul de mult în prima repriză, dar în a doua a preluat inițiativa. Mai întâi, a fost aproape să marcheze după o pasă din partea lui Bernabe, apoi a egalat, dovedindu-se decisiv în fața porții.

Parma - Cagliari, foto: Imago Images
+21 FOTO

La ultima fază a trimis mingea peste poartă, dar e greu să-i ceri mai mult. A fost necruțător.”

Mihăilă a fost notat cu 5,5: „Nu a fost o prestație suficientă, a încercat să creeze pericol, dar a reușit foarte rar să facă acest lucru. A avut o ocazie de unu contra unu cu portarul Scuffet, dar șutul său a fost slab. Trebuie să fie mai direct. A fost schimbat la pauză.”

Răzvan Marin a primit nota 7, cea mai mare de la Cagliari. „O capodoperă de gol!”, au scris italienii.

Răzvan Marin a înscris primul gol din acest sezon în Serie A. De cealaltă parte, Dennis Man a reușit cea de-a treia reușită în acest sezon stagional. Parma se află pe locul se află pe locul 15, cu 5 puncte după primele 6 etape. De cealaltă parte, Cagliari este pe 17, tot cu 5 puncte.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Mihai Stoica a anunțat în direct la TV următorul transfer pregătit de FCSB: „Zilele astea vom face o ofertă”

„E un fel de Sorana Cîrstea” » Din părinți români, un talent german a ales să se antreneze în România: „Mi-am dat seama că are mare potențial”

Ioan Varga a răbufnit la adresa jucătorilor lui CFR Cluj într-o discuție cu GSP: „Le dai bani și își bat joc de tine?!” » Anunță o măsură extraordinară: „Vom cumpăra o tehnologie din care să aflăm dacă jucătorii pierd nopțile”