INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TOTTENHAM

Radu Drăgușin i-a spart capul jucătorului de la Manchester United și l-a scos din joc

Radu Drăgușin a intrat în minutul minutul 81 al meciului Manchester United - Tottenham, scor 0-3. La doar câteva secunde, l-a scos din joc pe Mason Mount./ foto Imago Images +5   FOTO

Articol de - Publicat duminica, 29 septembrie 2024 21:27 / Actualizat duminica, 29 septembrie 2024 22:12

După ce a fost eliminat după 8 minute în victoria lui Spurs cu Qarabag, scor 3-0 în Europa League, Drăgușin a început pe bancă meciul cu United, titularii din centrul apărării fiind Van de Ven și Romero.

Mason Mount, cu capul spart după duelul cu Drăgușin/ foto Imago Images

Radu Drăgușin i-a spart capul lui Mason Mount

Stoperul român a intrat pe teren pe finalul partidei, când echipa lui avea deja 3-0 pe tabelă. La doar câteva secunde distanță, a sărit la un duel aerian cu Mount, dar l-a lovit involuntar pe acesta, din spate, și i-a spart capul.

Mount a căzut la pământ și a început să sângereze. Iar în minutul 85 a fost schimbat de Ten Hag, mijlocașul englez nu a mai continuat meciul. Radu Drăgușin nu a văzut vreun cartonaș de la arbitrul Chris Kavanagh.

Pentru fundașul central român a fost doar al doilea meci al sezonului în Premier League. El mai jucase în etapa a treia, în înfrângerea cu Newcastle, scor 1-2.

În celelalte 4 partide din campionat, Drăgușin a fost rezervă neutilizată. El a mai jucat în acest sezon cu Coventry, în Cupa Ligii Angliei, scor 2-1, și cu Qarabag, în prima etapă din grupa unică de Europa League.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Adversara celor de la FCSB în Europa League conducea cu 3-0 în minutul 12, însă apoi a urmat NEBUNIA!

Cosmin Olăroiu nu ne vrea în UE, Ion Țiriac nu ne vrea în NATO! Declarații controversate în studioul GSP: „Sunt stupefiat! Nu-mi trebuie bază militară! Știți ce ar merge, în schimb?”

Ce-a pățit soția fotbalistului când a ajuns în Botoșani? „S-a dus la mall în Iași, o sută de kilometri, și ne-a spus: «Mamă, ce oraș mare»!”