INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  PAOK

Răzvan Lucescu, furios după victoria dramatică a lui PAOK: „Cum e posibil?”

Răzvan Lucescu/ foto Imago Images

Articol de - Publicat luni, 02 septembrie 2024 09:21 / Actualizat luni, 02 septembrie 2024 09:37

PAOK a câștigat cu Atromitos, scor 2-1, în etapa a treia a campionatului Greciei. Răzvan Lucescu, antrenorul echipei din Salonic, a făcut iureș la finalul partidei.

Antrenorul român a fost enervat de prestația arbitrilor. El a acuzat că „centralul” i-a oprit echipa de 3 ori când a plecat pe contraatac, în loc să lase avantaj a întors faza. Și a fost deranjat PAOK a avut un gol anulat și consideră că arbitrii din Grecia sunt împotriva echipei lui, la fel ca în sezonul trecut, când a câștigat campionatul în ultima etapă, chiar pe terenul rivalei Aris.

Răzvan Lucescu, iureș după Atromitos - PAOK: „Am câștigat împotriva arbitrilor”

„Este o victorie incredibilă împotriva arbitrilor şi a VAR. Chiar nu pot să înţeleg de ce al doilea gol al nostru a fost anulat și s-a dat fault. Cum este posibil ca un penalty să nu fie acordat, mai devreme, în Levadiakos – AEK şi să îi fie acordat lui Otto. Cum este posibil?

Ce a mai rămas de anul trecut, de la ultimul meci al sezonului, este valabil şi acum. Am câştigat împotriva arbitrilor! Nu pot să înţeleg ce s-a fluierat din primul şi până în ultimul minut al primei reprize!

În trei faze clare am ieşit pe contraatac şi jocul a fost oprit pentru a se întoarce faza. Cu siguranţă nu a fost un meci bun pentru noi. Am avut o deplasare, am avut probleme, nu am jucat cum ne-am dorit şi gazonul nu a fost la fel de bun, ok. Dar am luptat şi asta contează. O victorie uriaşă împotriva arbitrilor”, a declarat Răzvan Lucescu, citat de sport24.gr.

PAOK, victorie dramatică cu Atrimitos

PAOK a avut un gol anulat în minutul 69, când avea 1-0. Zivkovic a marcat, dar centralul a întors faza și a dat fault în atac, pentru că Baba își lovise un adversar cu cotul în construcția fazei.

Atromitos a egalat în minutul 85, din penalty, prin Warda, dar Camara i-a adus victoria lui PAOK în minutul 90.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Dănuț Lupu a agresat un arbitru la meciul de astăzi » Reacția dinamovistului: „Nu s-a întâmplat nimic. Lumea rea vorbește...”