INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  RUSIA

Salvat de Gigel » Gol şi pasă de gol pentru Kuban la 3-1 cu Terek

Dorinel zîmbește din nou. A urcat pe 9 în clasament, cu 13 puncte

Articol de - Publicat joi, 26 septembrie 2013 00:00 / Actualizat miercuri, 25 septembrie 2013 21:59

Bucur l-a scos la liman pe Dorinel Munteanu după 3 eşecuri consecutive şi o remiză. La oaspeţi, Grozav a intrat în minutul 67.

Dorinel Munteanu răsuflă uşurat. Kubanul său a întrerupt aseară seria neagră ce-i ameninţa postul. După 3 eşecuri consecutive şi o remiză, în sfîrşit, victorie: 3-1 cu ultima clasată, Terek Groznîi.

Pentru aceasta, Dorinel trebuie să-i mulţumească lui Gigel Bucur. Folosit 82 de minute, "tricolorul" i-a readus liniştea cu un gol şi o pasă decisivă. A egalat rapid (6), după ce Mauricio (2) amuţise stadionul, şi l-a servit pe Balde pentru 2-1 (44).

Imediat după golul de 3-1 ( Xandao, 66), la oaspeţi a fost introdus Gicu Grozav. Numai că ex-petrolistul n-a îndrăznit să-i strice apele lui Munteanu.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Patronul milionar care merge cu metroul în București: „Fac socoteala, ies mult mai ieftin!”
Danezul care a venit să joace la Dinamo a rămas surprins de București: „Asta am făcut în prima zi” + Cum s-a trezit cu 50 de cenți în cont

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”