INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LIGA SAGRES

Săpunaru, aproape de al doilea titlu de campion cu Porto

Articol de GSP - Publicat luni, 14 februarie 2011 00:00 / Actualizat luni, 14 februarie 2011 14:57

Aseară, FC Porto a obţinut a 18-a victorie în acest sezon, plecînd cu toate cele trei puncte puse în joc, de pe terenul celor de la Sporting Braga (2-0).

Cristi Săpunaru a început partida ca titular, a fost avertizat cu un cartonaş galben în minutul 60 şi după un sfert de oră a părăsit terenul, înlocuit cu portughezul Sereno.

Ambele goluri ale liderului din Liga Sagres au fost marcate de argentinianul Otamendi care o menţin pe Porto la 11 puncte de Benfica şi cu 11 etape înainte de finalul campionatului, formaţia lui Săpunaru este neînvinsă.

Fundaşul român are ocazia de a-şi trece în palmares al doilea campionat cîştigat cu Porto, după cel obţinut în sezonul 08-09.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Patronul milionar care merge cu metroul în București: „Fac socoteala, ies mult mai ieftin!”
Danezul care a venit să joace la Dinamo a rămas surprins de București: „Asta am făcut în prima zi” + Cum s-a trezit cu 50 de cenți în cont

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”