INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  HERCULES ALICANTE

Singurul român din Primera a fost trimis mai repede la cabine » Pulhac a primit două "galbene" în şapte minute

Cristi Pulhac

Articol de GSP - Publicat duminica, 27 februarie 2011 00:00 / Actualizat duminica, 27 februarie 2011 23:12

Pulhac a fost eliminat în meciul din această seară după ce a primit două cartonaşe galbene în numai şapte minute. Hercules a jucat "acasă", pe stadionul Jose Rico Perez, şi a terminat la egalitate (0-0) partida cu Getafe.

Cristian Pulhac a fost avertizat de arbitru în minutele 83 şi 90, fiind trimis la cabine cu cîteva momente înaintea colegilor săi. Românul de 26 de ani a ajuns în Primera Division în luna august, fiind folosit de Esteban Vigo de trei ori în partidele oficiale. Fundaşul a fost împrumutat pentru un sezon, "cîinii" urmînd să primească 200.000 de euro de la spanioli.

Hercules Alicantes este pe locul 16 în Spania, după 25 de meciuri ibericii obţinînd 7 victorii, 5 egaluri şi 13 înfrîngeri.

Clasamentul la zi din prima ligă spaniolă, rezultate şi detalii despre partidele rămase de disputat puteţi găsiţi pe campionate.ro

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Patronul milionar care merge cu metroul în București: „Fac socoteala, ies mult mai ieftin!”
Gheorghe Hagi a vândut iar! „Regele Exporturilor” este noul investitor de la Farul și oferă o sumă importantă: „Nu-mi place fotbalul, dar cred în Hagi!” + Cum arată acum acționariatul
Becali, nevoit să plătească o sumă uriașă: „Trebuie să scot banii ăștia”
Europa League

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”