INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TRANSFER

Un jucător care a fost dorit de FCSB și Dinamo își caută echipă » Ce oferte are românul

Articol de GSP - Publicat joi, 01 iunie 2017 09:01

Nec Nijmegem a retrogradat din prima ligă olandeză, iar Mihai Roman, fost golgeter din Liga 1, își caută echipă.

Atacantul de 25 de ani, care în acest sezon a fost împrumutat la Maccabi Petah Tikva, locul 13 în Israel, are câteva oferte din Israel, dar ar putea reveni și în Liga 1.

250.000 €este clauza de reziliere a contractului cu Nec Nijmegen

"Aştept să văd ce vor decide cei de acolo şi ce voi face în continuare. Olandezii au retrogradat şi nu aş vrea să rămân în condiţiile astea în Olanda. Au fost ceva oferte și discuţii cu alte echipe din Israel care sunt interesate de mine. Ar vrea să platească clauza pe care o cer olandezii", a spus Roman la TV Digi Sport.

În trecut, Roman a mai fost dorit de FCSB și de Dinamo, dar nu a ajuns la un acord cu niciuna dintre echipe. De-a lungul carierei, Roman a mai jucat la U Craiova, Petrolul, U Cluj, Turnu - Severin, Săgeata Năvodari și Pandurii.

750.000 €este cota lui Roman, potrivit transfermarkt.de

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:
Stadionul din Pripyat, de lângă Cernobîl, a oferit imaginile anului 2024: ce a crescut în locul gazonului, la 38 de ani de la dezastru
Campionate
Stadionul din Pripyat, de lângă Cernobîl, a oferit imaginile anului 2024: ce a crescut în locul gazonului, la 38 de ani de la dezastru
Surprize IMENSE în lotul convocat de Mircea Lucescu pentru debutul în preliminariile CM: 4 fotbaliști în premieră
Nationala
Surprize IMENSE în lotul convocat de Mircea Lucescu pentru debutul în preliminariile CM: 4 fotbaliști în premieră
Ștefania Stoica, vedetă în interviul EHF: „Mi-a plăcut mereu de el. De asta am ales numărul 24!”
Handbal
Ștefania Stoica, vedetă în interviul EHF: „Mi-a plăcut mereu de el. De asta am ales numărul 24!”

FRF instituie „taxa pe șmecherie”! Furie în Liga 1: „7,6 milioane de euro din fondurile UEFA sunt împărțite aberant” + FCSB vizează bani la care nu are dreptul!

„E o libertate aparte aici, dar suntem cu gândul și la România” » La doi pași de Lyon, doi români și-au deschis afacerea care i-a dat gata pe francezi: „În perioadele bune, vindem și 100 kg. pe săptămână”


Comentarii (1)
749913671784643
Razvan Marcel  •  01 Iunie 2017, 12:06

Alt terminat,nu a facut fata la echipa care a retrogradat din Olanda,si e mare vedeta.

Vezi toate comentariile (1)
Comentează