INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  WESTERLO - FC BRUGES

VIDEO » FC Bruges a întors scorul cu Westerlo și a câștigat, 2-1 » Rotariu a fost titular în premieră

Foto: PhotoNews
Foto: PhotoNews

Articol de GSP - Publicat vineri, 17 februarie 2017 23:25

FC Bruges a câștigat meciul din etapa a 27-a de pe terenul lui Westerlo, scor 2-1. Cu 20 de minute înainte de final oaspeții erau conduși cu 1-0.

Dorin Rotariu a fost pentru prima dată titular la FC Bruges și a jucat până-n minutul 79, când a fost înlocuit cu Rafaelov.

Pentru Westerlo a deschis scorul Ganvoula, în minutul 16, iar Vanaken a egalat pentru Bruges în minutul 72. Același Vanaken a adus cele trei puncte cu 7 minute înainte de final.

FC Bruges e lider în campionatul Belgiei, cu 55 de puncte, la 3 lungimi de urmăritoarea Anderlecht, care are și un meci mai puțin.

Echipele de start:

Westerlo: Van Langendonck - Miletic, Christensen, Heylen, Daems - Annys, Hyland, Rommens - De Ceulaer, Ganvoula, Acolatse
Rezerve: Van Hout, Schuermans, Ruyssen, Nikolici, Henkens, Buyens, Apau

FC Bruges: Butelle - Engels, Simons, Denswil - Cools, Vormer, Claudemir, Izquierdo - Rotariu, Vossen, Vanaken
Rezerve: Horvath, Wesley, Diaby, De Bock, Immers, Palacios, Refaelov

 
 

Citește și:
Accident cumplit la schi: fotbalistul de 34 de ani a căzut din telescaun și și-a pierdut viața. Soția lui a fost rănită
Campionate
Accident cumplit la schi: fotbalistul de 34 de ani a căzut din telescaun și și-a pierdut viața. Soția lui a fost rănită
Septupla campioană de Grand Slam s-a căsătorit în secret! Nunta a ținut 5 zile
Altele
Septupla campioană de Grand Slam s-a căsătorit în secret! Nunta a ținut 5 zile
Ce-a fost asta?! A lăsat Superliga pentru Cupa Africii și s-a făcut de râs: „Calamitate”
Campionate
Ce-a fost asta?! A lăsat Superliga pentru Cupa Africii și s-a făcut de râs: „Calamitate”
Reapare moda „sateliților” » Știința dă jucători la Dinamo
Superliga
Reapare moda „sateliților” » Știința dă jucători la Dinamo
EXIT din România. O celebră companie suedeză a vândut afacerea din țara noatră
Profit.ro
EXIT din România. O celebră companie suedeză a vândut afacerea din țara noatră
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Fotbalistul Anului”, Andrei Rațiu, interviu de gală la Madrid: „Nu sunt arogant. Sunt doar timid” + „Vini jr. cel mai incomod? Nu! El e mult mai electrizant!”

„Trebuie obsesie, dar și liniște” » David Popovici e „Sportivul Anului” și vorbește într-un interviu-eveniment despre o mare provocare: „N-am trecut niciodată prin așa ceva”


Comentarii (2)
turbozero
turbozero  •  18 Februarie 2017, 07:12

***. de ce nu scrieti ca rotariu a fost penibil si inlocuit in loc sa scrieti ca a fost titular contra penultimei clasate!!! de aia a si fost titular ca a jucat cu penultima clasata altfel nu era nici rezerva..cand vor juca contra unei echipe mai bune va fi iar rezerva

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

brandremist
brandremist  •  17 Februarie 2017, 21:48

Rotariu trebuie să egaleze, altfel nu mai pupă titular.

Vezi toate comentariile (2)
Comentează