INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  PREMIER LEAGUE

VIDEO Sunderland umilită, Pantilimon iar n-a fost inclus în lot Românul, tot mai aproape de plecare

Articol de GSP - Publicat sambata, 16 ianuarie 2016 16:41

Sunderland a pierdut pe terenul lui Tottenham, scor 1-4, după ce formația la care joacă și Costel Pantilimon a deschis scorul în minutul 40 prin Van Aanholt.

Gazdele au revenit rapid și două minute mai tîrziu au egalat prin Eriksen. După o oră de joc, Dembele a adus-o pe Tottenham în avantaj, iar în minutul 67 Eriksen și-a trecut în cont dubla. Scorul final a fost stabilit de Kane din penalty cu 10 minute înainte de final.

Vezi VIDEO cu golurile partidei

Costel Pantilimon n-a fost inclus nici de această dată în lotul lărgit al lui Sunderland. De altfel, portarul român n-a mai prins lotul de 18 în ultimele patru partide în toate competițiile.

Presa engleză continuă să speculeze că românul e ținut în afara lotului pentru că ar negocia cu o altă formație din Premier League.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Episod de pomină în cantonamentul echipei de Liga 1: „Săream pe balcon și luam prăjituri. Să vă spun cum păcălea cântarul”
Atacantul ce-ar putea fi marea surpriză a lui Il Luce la națională: născut în Austria, joacă în cupele europene, este pe lista granzilor României
Nationala
Răsturnare de situație cu transferul anunțat de FCSB! Gigi Becali oferă doar jumătate din suma cerută

Presa din Grecia a rezumat într-un SINGUR cuvânt eșecul lui PAOK cu FCSB din Europa League și a numit omul meciului

Așa se fac schimbările la FCSB! Imagini fabuloase cu Gigi Becali și Mihai Stoica surprinse de reporterul GSP