VIDEO / Zicu a marcat cu Litex şi ŢSKA a cîştigat Supercupa

Zicu și Junior Moraes au pozat cu trofeul

Sursă foto: Facebook
Zicu și Junior Moraes au pozat cu trofeul Sursă foto: Facebook

Articol de GSP - Publicat duminica, 31 iulie 2011 00:00 / Actualizat duminica, 31 iulie 2011 12:55

Ianis Zicu i-a cucerit pe bulgari după ce a marcat primul său gol în primul meci oficial pentru ŢSKA Sofia, în poarta lui Litex, din penalty. VEZI AICI REZUMATUL PARTIDEI!

Echipa bulgară la care evoluează românul a cîştigat Supercupa Bulgariei, cu scorul de 3-1, în faţa fostei campioane, Litex Loveci.

Adversarii au deschis scorul încă din minutul 6, prin Codo, însă după numai 10 minute, egalitatea s-a restabilit, după reuşita lui Delev. În minutul 48, Zicu şi-a adus echipa în avantaj, după ce a marcat din penalty, iar acelaşi Delev a marcat pentru 3-1.

Jurnaliştii bulgari îl consideră pe român "un jucător foarte bun" şi cred că este "cel mai important transfer al echipei ŢSKA Sofia din ultimii ani".

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Nu a iertat pe nimeni după Pafos - CFR 3-0: „E dator vândut! Pe Munteanu de ce l-ai mai cumpărat?!”