Alte știri din fotbal

Sorin Cârțu nu a uitat discursul lui Chipciu: „Polemici despre determinism, homo sapiens și primate pot să fac și eu. Pot să fiu acid”
0

Chipciu își face „mea culpa” după 0-3 în Bănie: „Am râs de Cucurella, trebuie să-mi învăț lecția”
0

După ce i-a dat 3-0 Universității Cluj, Mirel Rădoi surprinde: „Cred că am exagerat puțin săptămâna asta”
1

Ioan Ovidiu Sabău, tranșant după eșecul de la Craiova: „Până la urmă, a fost 3-0...”
1
Știri din fotbal internațional

Anunțul istoric făcut de Liga italiană » Din 1978 nu s-a întâmplat decât de două ori în Serie A!
0

Van Basten, revoltat după scandalul din Ligă: „UEFA trebuie să repare asta!” » IFAB și FIFA vor fi consultate
2

S-a cerut amânarea meciului Fiorentina - Juventus » Imagini incredibile de la furtunile care au lovit în plin zona și pun în pericol fotbalul
0

După epuizantul derby madrilen, Carlo Ancelotti acuză: „Banii rămân prioritari, nu contează odihna jucătorilor”
0
Lifestyle

Fata fostului coleg al lui Dan Petrescu, vedetă la un reality show după divorț » Prietena lui Halep și un fost fotbalist vor fi prezenți
2

Trucul interesant prin care Adrian Cristea spune că seduce femeile: „Dacă faci asta, e jumătate cucerită”
31

A ținut secretul până acum! Sabin Ilie s-a despărțit de Leta și acum are o relație cu sora unui fost coleg: „De 8 ani suntem împreună”
2

Starul din Premier League s-a mutat în casă nouă alături de superba iubită » Claudia a decis transferul de 62 de milioane de euro
5
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
*** Asteptam DNA-ul!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Buzarin, un oltean frustrat de succesul altora.
Romanilor nu va mai alegeti politicieni care nu si iubesc tara.
Titlu și comentariu foarte inspirat felicitări domnule Buzarin
Musiu Buzărin, un etern frustrat când vine vorba de Cluj, Ardeal, CFR, nu că ar conta foarte mult asta, doar că spune multe despre individ, se comportă (scrie) exact după modelul pe care îl blamează în corpul articolului, diferența o face felul cum îmbracă mesajul. În nicio țară civilizată rezultatul nu ar fi fost altul. Mai exact, când nu ai niciun fel de respect față de o instituție nu vei avea parte de ajutor din partea acesteia. La fel este in orice stat european. Verificat, nu povestit! Doar în București, România avem impresia că totul ni se cuvine. Nu musiu Buzărin, nu ți se cuvine totul. Vorba unuia de aici, și Ateneul Român este construit din banii oamenilor, dar nu va fi acceptat niciodată Salam sau Guță acolo. Mă gândesc că pricepi de ce. Atunci ar trebui să înțelegi că adresându-te unui ministru, președinte sau mai știu eu ce instituție este nevoie de o etichetă. Mai apoi, eligibil nu este oricine, ci unul care nu este rău platnic. Becali este. Și cu apucături faraonice de “totul mi se cuvine căci eu sunt Becali”. Chestie pe care voi o adulați. Curge prin venele voastre ***, tupeul, șmecheria, circul. Lăsând la o parte că Dâncu trebuia să formuleze cu totul altfel acel răspuns, aici a greșit, totuși a făcut-o direct pe înțelesul ăstora ca voi. Instituțiile sunt și trebuie să fie în slujba cetățeanului, dar al celui care este onest, nu fentează statul, își plătește datoriile, nu fură, are bun simț și o etichetă. Dar tu, MM, Becali nu aveți așa ceva.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Stadionul acela nu e chiar bun public la discreția tuturor. Fiind "înregimentat" armatei, cam se supune rigorilor militare. Dacă ai făcut armata și cred ca nu, ai fi știut ca cine comentează prea mult nu o duce tocmai bine.
Bunul public se ofera spre inchiriere tuturor, fara discriminare intre neciopliti si cipoliti, si dandu-l spre inchiriere (PE BANI) nu se face un favor, ci se respecta legea. Impostorul Dincu trateaza patrimoniul public ca pe mosia sa personala si asteapta sa fie rugat (mieros) ca sa aplice legea! Cum a zis, un ciocoi...
Nu ai inteles nimic. Analogia ta e pe langa. Nu e vorba despre o casa (chestie privata), ci despre un bun PUBLIC, si nu e vorba despre a primi/gazdui, ci despre a inchiria, PE BANI. Bunurile publice trebuie oferite spre inchiriere nediscriminatoriu, iar impostorul Dincu tocmai pretinde ca-l inchiriaza doar la amici... E caz de parchet, daca in tara asta ar exista parchete.
Buzărine ai ramas tot negru în cerul gurii!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.