Alte știri din fotbal

Sorin Cârțu nu a uitat discursul lui Chipciu: „Polemici despre determinism, homo sapiens și primate pot să fac și eu. Pot să fiu acid”
0

Chipciu își face „mea culpa” după 0-3 în Bănie: „Am râs de Cucurella, trebuie să-mi învăț lecția”
1

După ce i-a dat 3-0 Universității Cluj, Mirel Rădoi surprinde: „Cred că am exagerat puțin săptămâna asta”
3

Ioan Ovidiu Sabău, tranșant după eșecul de la Craiova: „Până la urmă, a fost 3-0...”
1
Știri din fotbal internațional

Anunțul istoric făcut de Liga italiană » Din 1978 nu s-a întâmplat decât de două ori în Serie A!
0

Van Basten, revoltat după scandalul din Ligă: „UEFA trebuie să repare asta!” » IFAB și FIFA vor fi consultate
2

S-a cerut amânarea meciului Fiorentina - Juventus » Imagini incredibile de la furtunile care au lovit în plin zona și pun în pericol fotbalul
0

După epuizantul derby madrilen, Carlo Ancelotti acuză: „Banii rămân prioritari, nu contează odihna jucătorilor”
0
Lifestyle

Fata fostului coleg al lui Dan Petrescu, vedetă la un reality show după divorț » Prietena lui Halep și un fost fotbalist vor fi prezenți
2

Trucul interesant prin care Adrian Cristea spune că seduce femeile: „Dacă faci asta, e jumătate cucerită”
31

A ținut secretul până acum! Sabin Ilie s-a despărțit de Leta și acum are o relație cu sora unui fost coleg: „De 8 ani suntem împreună”
2

Starul din Premier League s-a mutat în casă nouă alături de superba iubită » Claudia a decis transferul de 62 de milioane de euro
5
Îmi place ca vezi paiul din ochiul altuia nu barna din ochii tăi . Fanii rapidiști sunt de multe ori mitocani , rudimentari și nesimțiți . Aici e problema majoră . Să se ia de un om care a scris cu litere de aur istoria fotbalului romanesc e ok pt tine . Dar ce ai făcut acești denigratori cu viețile lor ? A veni la stadion să ți verși frustrarea pe profesioniști care muncesc din greu nu are nimic în comun cu civilizația. Pentru tine și cultura ta actualizată , Dorinel nu mai are probleme cu alcoolul si s-a recăsătorit . Apropo , în mintea ta Vinicius e vinovat ca e hărțuit pe unele stadioane .
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Deci avem o noua anda mocanu la gsp...
Doamna Cristina Negrila, jignirile celor 2-3 suporteri aduse lui Dorinel Munteanu vizau alcoholul , un capitol din viata acestui uriaș fotbalist și un foarte bun antrenor. A fost făcut bețiv și părăsit de soție...chestiuni care nu privesc publicul ci sunt particulare. Aceia poate nu știu ca viata acestuia a revenit la normal, ca nu mai consuma alcohol și s-a recăsătorit. Însă Dorinel Munteanu cred ca a greșit poate și datorita insistentei a celui cu microfonul care plusa cu întrebări tendentioase cu răspuns dat. D. M. a cazut in plasa acestuia crezandu-se mai spiritual decât îl poate susține intelectul. Dacă a doua zi s-ar fi repliat și cu scuzele de rigoare ar fi încheiat conflictul, ar fi arătat ca a înțeles ca a greșit . Or el nu a facut-o , ba a apăsat pana la fund pedala lipsei de cultura și a celor 7 ani de-acasa facuti la zi. PS- Chiar în timpul meciului Dinam-Rapid , Bergodi a avut un conflict cu câțiva suporteri dinamovisti care îl tot înjurau însă presa și televiziunile au băgat gunoiul sub preș. PS2 - Dacă nu ma înșel, prin 2001 sau 2002 s-a făcut un sondaj în București , în minoritatea roma, privind echipa de fotbal pe care o susțin. Rezultate : 89 % cu Steaua, 8% cu Dinamo și 3 % cu Rapid. Acum un an, mm Stoica a confirmat acest sondaj , când fcsb era pasibila sa piardă cu 0- 3 meciul cu Rapid pt ca s-au strigat lozinci rasiste la adresa suporterilor din Grant.
Tu ai impresia că troglodiții care zgârie pe-aici sunt arieni? Fii bre serios, sunt pușlamale de ***,majoritatea sunt rasiști fără să priceapă conotația termenului, iar cei mai vocali sunt cei născuți printre stele îndepărtate, ei își iubesc doar stăpânul. S-au născut cu idei fixe, nici măcar MM nu-i poate scoate din borcanul de ignoranță. Una știu, una zic, fără să gândească prea mult, la ce bun?
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
poate ca-i si place, cine stie. Nu s-o fi ofuscat din oficiu asa, din senin.
...pe lângă cei enumerati de tine mai adauga-i și pe Florian Pitis sau Gheorghe Dinica
Articol jalnic, pe linia contemporana a ,, ideologie corecte" .S-a decis de la inceput cine este villain, ca este rasist si apoi autorul te invita ,,sa participi" la ,,dialog".Adica, la ,, înfierarea cu mânie proletară" pe stil nou şi lapidarea vinovatului prestabilit, dar totusi, fara a uita ca ,, inca exista probleme, tovarasi" si la suporteri. Realitatea,adica analiza comparata a intensitatii si modului cum s-au comportat si cum s-au exprimat suporterii fata de limbajul-doar el- al vinovatului de serviciu nu conteaza.Doar s-a hotarat de la inceput ca reactia lui nu este a unui om jignit si injurat continuu care isi pierde controlul ci a unuia clar indoctrinat de o gandire rasista. Este evident ca Dorinel fiind crescut in comunism si in societatea patriarhal-opresiva este un rasist care nu a fost educat corect ideologic. Pe acceasi logica dementa, daca cei care l-au injurat apartin predominant unei anumite etnii -pardon rase conform autoarei-diferite de a vinovatului-inseamna ca de fapt au fost rasisti la adresa lui Dorinel, nu niste persoane lipsite de orice minim bun-simt.Dar este o ipoteza incorecta politic, pt. ca 1. Rasismul este doar intr-o singura parte, cu vinovati si victime prestabilite 2. Motivatia oricarui comentariu al vinovatului prestabilit este doar rasismul, la fel cum a ,,victimelor" este clar oprimarea la care au fost supusi....
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.