OPINII » EDITORIAL
Alte știri din fotbal
Hermannstadt - UTA, în etapa 6 din play-out-ul Superligii » Gazdele pun presiune pe adversari
1
Florin Pîrvu a susținut prima conferință ca antrenor la Voluntari: „Au fost câteva oferte scrise pentru mine din prima ligă”
0
5 detalii-cheie înainte de U Cluj - Universitatea Craiova, meciul care poate încheia lupta la titlu
1
„E abuziv” » Patronul din Superliga s-a revoltat după decizia lui Burleanu: „Am vorbit și cu alți președinți”
5
Știri din fotbal internațional
Chelsea, victorie la limită cu Everton în Premier League » Se încinge lupta pentru Liga Campionilor. Clasamentul ACUM
0
Încă un star al lui Cristi Chivu atrage atenția Europei! » Nottingham Forest i-ar fi făcut o ofertă Parmei în iarnă
1
A câștigat milioane din fotbal, dar a intrat în faliment » Datoria pe care nu a putut s-o plătească fostul star al Angliei
1
Fotbalistul de 63.000.000 de euro are cel mai straniu contract » Cum are de câștigat an de an „superțeapa” luată de Real Madrid!
0

Csikszereda a promovat!

Prepeliță și-a găsit echipă

Au atacat Peluza Sud Steaua

Compromis cu Șumudică

Cupa la Arad

Chivu, succes istoric

Unde ar putea ajunge Mircea Rednic

Petrolul, fără „A1”

„Doar altarul m-a costat 10 milioane de euro” » Mozaicul se completează cu penseta!

Cosmin Olăroiu a semnat cu naționala Emiratelor Arabe Unite
Lifestyle
Diletta Leotta, motiv de gelozie în Italia » Moment stânjenitor: „Încântată de cunoștință, sunt soția lui!”
0
Prezentatoarea TV din România a pus pe jar Instagramul » Apariție incendiară într-o vacanță exotică de ziua ei
7
„Jurnalista care are totul" le-a dat peste cap căsnicia » Ea e motivul pentru care fostul fotbalist divorțează de Ana!
3
„De asta dormim în camere separate” » Iubita unui jucător cu 400 de meciuri în Italia, declarații uimitoare
10
Bun articol!
Profesionalism de la Digi !!! Să dai o reluare a unei faze importante a doua zi !!! Ați așteptat 1 aprilie ? Oricum nu va mai crede nimeni !
In sfarsit , nici Naum nu se lasa ptr a intra in pleiada marilor scriitori -ziaristi sportivi: Eugen Barbu , Fanus Neagu , Camil Petrescu si de prin afara, Vladimir Noabokov , Elias Cannetti si nu numai... E de bon ton... Nu mai zic, de mica tableta de prezentare , zidita de impricinat pe un ton vizibil caterincos... Si ce ne spune Radu Naum, pe scurt si pedagog ? Clar ca, ne imbatam cu apa rece... Ca ,toti ai nostri jucatori sunt de ... un petit cochon, dl Naum fiind si un inegalabil frantuzit...Bon! Si ce ma irita la dl Naum? Sunt emisiile televizate ! Acolo , e jupăn dl Naum... Chiar daca in acel loc paradisiac , numit digi tv , apar si oameni care nu-s neaparat un ocean de cultura, dl Naum cu un caznit umor de baracă, le trage un refec... Nu mai deunazi , dl Naum a primit ce merita , de la omul de la care se astepta cel mai putin, fara detenta intelectuala sau inteligenta .... De la cine? De la Gigi Becali ? Care i-a raspuns cu aceeasi moneda . Un umor involuntar si aspru ca smirghelul ! Ce s-a intamplat? Dl Naum a cedat si fizic si nervos, tonul domniei sale, caterincos, a murit... A devenit mofluz si -a luat jucariile si-a plecat...:) Dar ptr adevar, ramane un jurnalist redutabil , exceptand... Poate cenzura acestei umile postari.:)) Numai de bine!!!
Deci sa celebram mediocritatea, bucuriile marunte, si Doamne-ajuta. Tipic romanesc.
Deci daca nu am jucat niciodata in viteza, dupa logica ta, ar trebui nici sa nu li se ceara jucatorilor vreodata sa joace in viteza. Sa nu ne dorim sa progresam, cu alte cuvinte. Si sa scuzam mediocritatea prin traditie.
Dincolo de articolul bun al acestui individ care vorbește pe repede înainte, problemele fotbalului nostru sunt reale si grave. Principala problemă este că jucătorii nu au valoare și nu sunt competitivi. La copii și juniori , antrenori sunt foști fotbaliști, agramați, fără școală, ciubucari, manelisti. Stiu ce vorbesc, pentru ca am încercat sa-mi dau copilul "la fotbal" și nu a fost în regula. Am discuta, apoi, cu mai multă lume care mi-a confirmat situația. Pe cale de consecință, valoarea jucătorilor maturi e redusa, mult sub nivelul mediei europene. Apare, când și când, câte un fotbalist care promite. Apoi, cu proxima ocazie, se compromite și el. Solutia: reforma TOTALA a fotbalului la copii și juniori. Înlocuiți TOȚI antrenorii acestor grupe și aduși antrenori (cel putin pentru 6-7 ani), din țări cu fotbal adevărat. Apoi vor veni și rezultatele.
Rar sunt de-acord cu dvs, domnule Naum(mai ales când nu aveți curajul să comentați ieșirile lui Gheorghe Hagi sau când acceptați comentarii în emisiunea dvs în care ne este servit Ianis ca și mare fotbalist, fără să aibă niciun argumente in afara de salariul, într-adevăr, de fotbalist bun... , dară de asta data spun da, aveți dreptate. Ne tot batem cu cărămida în piept, sport național la noi, că ce bine am jucat etc, vă aduc aminte ca Bosnia a condus până pe final și calificată la Euro este Ucraina... Acum a ieșit Tataia Hagi să ne spună ca feciuru este cu personalitate, nu zic ba, chiar dacă este concretizată prin măreție și lipse de modestie. Noi avem nevoie de fotbaliști cu personalitate, nu de muncitori cu personalitate, pe terenul de fotbal spun. Așa cum am mai spus, cum naiba trei campionate diferite nu au realizat că au în curte un fotbalist și freacă banca, cu personalitate,,? Spunea un postac hier că Hagi ar trebui să semneze cu echipa națională, doar acolo este sau poate fi titular...
Nu sunt de acord cu toate criticile. Pana la urma despre ce vorbim, sau despre cine? Voi nu stiti unde este Romania si unde este Columbia, in fotbal? Am jucat noi (ca nationala) vreodata in viteza? Chiar si pe timpul marii generatii, eram cea mai lenta echipa de la competitiile finale. Bineinteles ca unii jucatori par ca sunt incaltati pe dos dar nu uitati ca jucatorii Columbiei au avut de razbunat cele 2 infrangeri de la Mondial. De asta era jucatorii nostri atat de descumpaniti. Cine a facut un sport de performanta intelege ca atunci cand una din echipe face greseli elementare, de fapt diferenta de valoare / liga este foarte mare. Cam asa a fost si acum. Si cei care l critica pe Alibec, sa gaseasca in memoria lor cand Alibec a fost un jucator rapid... ha ha ha
In sfarsit cineva din redactia gsp are inteligenta ( si curajul) de a spune lucrurilor pe nume.
Vă rog să îl treziți la realitate pe ultimul "specialist" Raul Rusescu. Vă faceți de râs și mai mult cu băiatul ăsta prin preajmă.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.