Comentarii (25)
csaba
csaba  •  17 Iulie 2022, 16:26

Domnule samuilă, n-ai dormit bine, DP a câștigat vreo 4;5 titluri de ligă, cupe etc, dumneata ai jucat fotbal măcar la juniori, de ce nu-l critici pe așa zisul briliant, unde a antrenat a fost dat afară sau pe antrenorul gigel, nu la voi numai să fie echipă sudistă în rest nu cuntează, *** Porumboiu, Paskani și alții nu erau sudiști, urmează Șepși, am scris așa că voi numai engleza,un pic franceza eventual turca le puteți pronunța corec, nimic nu vă place ce e în Ardeal, dar dacă nu știai prima biblie ortodoxă a fost tipărit de un sas la ordinul unui principe ungur, așa că nu mai urlați contra echipelor din Ardeal

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Dobermannul
Dobermannul  •  17 Iulie 2022, 16:23

Intelegem de la autorul articolului ca Dan Petrescu "are calitati indiscutabile" dar nu poate depasi nivelul slab al fotbalului romanesc pentru ca e superstitios. Deci ne gasim intr-un impas in fotbalul romanesc usor de rezolvat: sa-l facem pe Dan Petrescu sa nu mai fie superstitios si gata am rezolvat necazul din fotbalul romanesc.

red.blue
red.blue  •  17 Iulie 2022, 16:19

Sincer mi se pare ca dupa fiecare meci e tot mai bolnav ar fi pacat sa pateasca ceva. Si declaratiile pe care le face nu sunt in regula.

rav410wrc
rav410wrc  •  17 Iulie 2022, 16:17

Cum domle' ?! Pai China Divizia B, NU e peste aupermamaLiga noastra !? ;))) Dan Penalty, NU se ia dupa gurile rautaciosilor astora :)))

sibelius
sibelius  •  17 Iulie 2022, 16:16
Postat de 666piturca pe 17 Iulie 2022, 13:38

Boorsuckul a pierdut meciul cu presa. De aici, nu mai e decât o cale: in jos si afara…

Afara a fost, și a venit ca bumerangul...

ionescugeorge77
ionescugeorge77  •  17 Iulie 2022, 15:26

DP este un superstitios care...tanjeste catre perfectiune...

balotelli
balotelli  •  17 Iulie 2022, 15:26

"Are în anturajul său un om, care nu îi este rudă, pe care îl duce peste tot cu el, asigurându-i cazare și masă, pentru că îl consideră porte-bonheur". :-))). E vasileroaită.

ionescugeorge77
ionescugeorge77  •  17 Iulie 2022, 15:25

DP este un superstitios care...tanjeste catre perfectiune...

bridges
bridges  •  17 Iulie 2022, 15:16

Câtă ura are presa pe acest antrenor. Poate nu e cel mai prietenos dar până la urmă el a mai făcut câte ceva pentru fotbalul ăsta. A face performanță nu este echivalent cu "a vorbi despre performanță". Unii vorbesc alții chiar fac. Presa noastră oferă onorurile celor care vorbesc mult și sunt prietenoși, se bat pe burtă cu ziaristul. Nu este OK.

alenb
alenb  •  17 Iulie 2022, 14:21

Articol corect, la Petrescu nu norocu este problema ci anumite carente de joc care se vad de la inceputul lui 2022 incoace. Si nu e vorba de constructia mult prea simplista si de lipsa de idei in atac, de acu vorbim de o fragilitate defensiva, adica exact punctul forte al bursucului. Pur si simplu Cluju nu mai stie sa inghete jocul in final, sa impiedice adversarul sa se mai apropie de poarta.

  • 1
  • 2
  • 3
Comentează