OPINII » MUNTENEGRU - ROMÂNIA 2-0
Alte știri din fotbal

Sorin Cârțu nu a uitat discursul lui Chipciu: „Polemici despre determinism, homo sapiens și primate pot să fac și eu. Pot să fiu acid”
0

Chipciu își face „mea culpa” după 0-3 în Bănie: „Am râs de Cucurella, trebuie să-mi învăț lecția”
0

După ce i-a dat 3-0 Universității Cluj, Mirel Rădoi surprinde: „Cred că am exagerat puțin săptămâna asta”
1

Ioan Ovidiu Sabău, tranșant după eșecul de la Craiova: „Până la urmă, a fost 3-0...”
1
Știri din fotbal internațional

Anunțul istoric făcut de Liga italiană » Din 1978 nu s-a întâmplat decât de două ori în Serie A!
0

Van Basten, revoltat după scandalul din Ligă: „UEFA trebuie să repare asta!” » IFAB și FIFA vor fi consultate
2

S-a cerut amânarea meciului Fiorentina - Juventus » Imagini incredibile de la furtunile care au lovit în plin zona și pun în pericol fotbalul
0

După epuizantul derby madrilen, Carlo Ancelotti acuză: „Banii rămân prioritari, nu contează odihna jucătorilor”
0
Lifestyle

Fata fostului coleg al lui Dan Petrescu, vedetă la un reality show după divorț » Prietena lui Halep și un fost fotbalist vor fi prezenți
2

Trucul interesant prin care Adrian Cristea spune că seduce femeile: „Dacă faci asta, e jumătate cucerită”
31

A ținut secretul până acum! Sabin Ilie s-a despărțit de Leta și acum are o relație cu sora unui fost coleg: „De 8 ani suntem împreună”
2

Starul din Premier League s-a mutat în casă nouă alături de superba iubită » Claudia a decis transferul de 62 de milioane de euro
5
Edi (nu Edward!) ..se pricepe in egala masura la doua chestii: aere neavenite si nejustificate, plus neasumarea deciziilor. Nu imi place acest 'neasumat', cuvant 'importat', dar, din pacate, este singurul termen care descrie aproape exact discursul de dupa meci.. S-a spus mai devreme, o jumatate de titlu..nu i-o ia nimeni, dar asta nu ii da dreptul sa fie mai sfidator decat Mourinho in vremurile bune.. sa recunoasca, fie si pentru el, ca a gresit TOT: selectie, asezare in teren, schimbari, discurs motivational, etc. Din pacate, ramane doar 'baiatul lui Tata Puiu'..deocamdata. Antrenor de nationala nu este, deocamdata, decat cu numele..
Fara suparare *** Nea Edi. El a facut numeroase greseli precum folosirea lui Chiriches, nefolosirea lui Tavi Popescu, sau punerea lui Olaru pe o pozitie neadexvata. De ce l-a scos pe Olaru la pauza? El uita cum a plecat de la Fcsb cu coada intre picioare? Si de aici poate pleca la fel daca nu ia deciziile care trebuie!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Fara suparare tu il cam pupi in dos pe Nea Edi. El a facut numeroase greseli precum folosirea lui Chiriches, nefolosirea lui Tavi Popescu, sau punerea lui Olaru pe o pozitie neadexvata. De ce l-a scos pe Olaru la pauza? El uita cum a plecat de la Fcsb cu coada intre picioare? Si de aici poate pleca la fel daca nu ia deciziile care trebuie!
Eu cred ca asa s-a negociat ca sa fie siguri ca aia vor refuza. Sa vine *** sa faca super treaba ca el e are o cariera incredibila la gaz metan medias si la steaua a stat 2 saptamani. E chiar prea bun pt nationala asta a noastra mai bine sa plece ca am auzit ca nu mai vrea Cappelo sa continue la Real si Zidane a refuzat PSG, are de unde alege, sau poate se mai pune frate-su presedinte pe la vreo echipa de partid si se duce acolo
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
parerea mea daca selectionerul cedeaza asa usor la presiunea venita din partea media, trebuie sa plece, sa lase pe altul mai puternic mental care duce presiune si isi poate lua propriile decizii chiar sub presiune. Pai cum sa nu isi dea toata lumea cu parea e nationala, da sa sti ca la ce rezultate sunt nu isi va mai da nimeni nici in probabil nici prin presa, ca nu o sa mai intereseze de nimeni. Cel mai bine facem mini-fotbalul sau fotbalul feminin sport de interes national. Sincer cred ca si echipa de fete se prezenta cu mai multa barbatie decat aseara decat "ai nostri"
Daca la prima conferinta dupa un meci OFICIAL in care NE-AU CALCAT IN PICIOARE o tara care nici nu e in PRIMA SUTA MONDIALA, antrenorul vine si ne povestete noua, prostilor care ne uitam la fotbal, sau miuta asta a lor ce o fi, ca "el si-a construit o cariera" pentru e mine e clar ca el NU ARE CE CAUTA ACOLO... nu cred sincer ca mai interesa pe nimeni cine e el si ce mare antrenor de miuta in liga 1 a fost el. Cand a iesit in Europa "a reusit" sa ia bataie de la o echipa din Luxemburg sau nu mai stiu ce tara din asta obscura. Declaratia "eu mi-am construit o cariera" dupa 2-o cu echipa a 2 a a Muntenegrului, mie imi aduce aminte de o expresie toparlaneasca era ceva de genul "sunt o doamna ***!" sa plece toti, burleanu stoichita si toti cumetrii ce si i-au bagat pe acolo prin federatie, sa lase fotbalul la oameni care chiar au experienta si se pricep. Stoichita a mai fost pe la armeni si la moldoveni, de cand l-au dat afara parca si aia sunt peste noi. La noi fotbalul din eveniment social se transforma in trauma sociala.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Nationala a jucat foarte prost! Dar domnii ziaristi ar trebui sa realizeze ca in primul rand ei sunt unii din principalii vinovati pentru asta!De ce ? Pai pana in ziua meciului ,online sau pe toate posturile de televiziune se facea echipa si se spune aca nu trebuie sa lipseasca cutare,sau cutare , ca fara Chiriches suntem in aer, c fara Coman nu avem nicio sansa... Dupa fiecare meci de campionat cand se reusea cate-o executie de exceptie "explodau" laudele la adrresa autorului(in special daca era de la FCSB). Cand s-a ales antrenorul nationalei dupa ce au vazut ca alde Boloni, Petrescu ,Lucescu(in ciuda eforturilor de ai baga pe gat) etc. au refuzat din varii motive(puerile) sa antreneze si nu le-a iesit pasienta cu Radoi,i-au facut o campanie ampla lui EDI.Cum a fost ales au inceput sa il mitralieze. Dragi ziaristi antrenorul echipei nationale este "selectione"r si el aduce le echipa cam ce e mai bun .NU este vina lui ca toti sunt o apa si un pamant si pe deasupra ii mai supraliciteaza si ziaristii! NU avem jucatori si asta este Poate sa vina si Mourinhoimpreuna cu Guardiola si cu inca vreo 3-4 ca degeaba .NU avem fond de jucatori si cei care scot capul putin sunt ridicati in slavi(vezi cazul celebru cu Tavi Popescu)si se pierd _ca sa sunt jucatorii romani. Pana cand ziaristii nu vor inceta cu can-can-ul si vor fi cu adevarat ziaristi nu vom avea rezultate
You're welcome! Have a nice day:)
Felicitări pentru articol. Ești printre puținii comentatori sportivi care au reușit să surprindă aroganta mascată pe care o are Iordanescu jr. În ciuda acestui fapt ii doresc succes în continuare, poate găsește o soluție.
This comment made my Sunday, thank you Sir!!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.