Alte știri din fotbal
Ce răsturnare! Cu sabia falimentului deasupra capului, clubul din Liga 2 evită dezastrul: „Mesajul este clar”
0
Două transferuri în Superliga » Era văzut „noul Ronaldo”, dar acum ajunge în România
0
Florin Prunea: „Ei fac echipa perfectă în Liga 1”
0
FC Argeș și-a cedat internaționalul în Superligă! Mutare rezolvată, urmează semnarea contractului
0
Știri din fotbal internațional
FCSB, o singură miză pentru cu Fenerbahce » Cum poate arăta primul „11”
0
Ziua decisivă în Liga Campionilor » Aflăm toate echipele calificate în optimi și în play-off
0
Cristi Chivu, întrebat înainte de Dortmund - Inter: „Liga Campionilor și Serie A, este posibil?”
0
Real Madrid a sunat pentru Chivu!
22
Lifestyle
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
11
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
L-a uitat rapid pe jucător » Cea mai sexy fotbalistă tocmai și-a oficializat relația cu ispita de la Insula Iubirii
3
Ilie Bolojan a recunoscut pentru prima dată că nu exclude un guvern ...
Libertatea
Pereți desenați, gumă pe mobilier, pături arse – un cabanier explică de ce ...
Adevărul
„Îl pregăteam pentru Liga Elitelor” » Dezvăluiri despre problemele neștiute ...
GSP SPECIAL
Anders Aslund, fost consilier al lui Boris Elțîn și expert în geopolitică: ...
Libertatea
Nu o sa mai marginalizat, a semnat cu Sepsi , fata Anamariei Prodan , Sarah !????????????
Pacat ca sarbii s-au batut singuri in semifinala. Franta s-a umflat in pene degeaba.
de acord. le-a tras obloanele in 2 minute. cand crescuse inima in francezi, i-a omorat cu triplele alea. omul se antreneaza intr-un hal: zeci de triple cu masca de gaze pe fata in fiecare antrenament. are un control la fel de bun cu ambele maini. pt mine, el e mvp-ul olimpiadei la baschet. o fi el baschet, dar in nba e alt sport. aproape toti (poate cu exceptia lui adebayo si a tipului de la cetics) au contracte de +40 de milioane pe an de jucatori-franciza. greu sa concurezi doar cu wembayama si gobert. surprinzator de bun yabusele si koulibaly. chiar si asa, am vazut niste turnoveruri copilaroase la americani. chiar si asa, 100% la libere si 6-1 la capace, cu tot cu wembayama pe teren. ma bucur ca a fost un meci deschis. daca era un game 7, vedeam altceva. fun fact, lebron si curry ai terminat acelasi liceu in akron, doar la 1-2 ani distanta.
...la noi in tara baschetul este marginalizat ...
“Cea mai așteptată finală” … de ce și de cine? De MM Stoica?
Esti foarte habarnist ... :))) Acum in legatura cu articolul ... Dream Team batea fiecare echipa de la olimpiada asta la minim 40 de puncte. Astia sunt foarte departe de Dream Team. :)
Probabil. Să nu uităm că francezii au punctat in ultimi 2 ani la "first Pick " în draftul NBA. Pot să-și ia revanșa peste 4 ani, la americani acasă. În altă ordine de idei, dacă arbitrajul era bun, aseară am fi asistat la o finală Germania (sau Canada)-Serbia.
Pe Curry asta nu l opreai aseară decât dacă l împuscai. Mai avea un pic si cred ca dădea coș si din baie . Uluitor
Le-a umplut Curry sacul în ultimul sfert. LeBron a jucat pentru echipă,Davis s-a aparat foarte bine și Durant și-a făcut jocul în semicerc,cu stop-șut de la semi distanță. A fost un meci dominat cap-coadă de americani,în timp ce francezii și-au depășit condiția cat să nu piardă la o căruță de puncte. Frumoasă finală,deși francezii nu ar fi trebuit sa treaca de sferturi.
Un dream team putin coclit care nu are nici o legatura dream teams de alta data . Daca nu erau #batranii Le Bron si Durant ( care nu vor mai fi la Los Angeles ) nu apucau finala. Baschetul american este doar un spectacol ( se joaca fara aparare ) si in contact cu celelalte echipe o sa inceapa sa piarda . Semnalul l-au dat sarbii care cu un arbitraj partinitor pro american au pierdut de putin .
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.