SPORTURI  »  JOCURILE OLIMPICE  »  FOTBAL

Leo Messi a luat foc după scenele incredibile din Argentina - Maroc: „De necrezut”

Articol de - Publicat miercuri, 24 iulie 2024 20:58 / Actualizat miercuri, 24 iulie 2024 22:15

Javier Mascherano, antrenorul echipei olimpice a Argentinei, a reacționat dur în urma scandalului izbucnit la finalul partidei dintre Argentina și Maroc. Inclusiv Lionel Messi a postat un mesaj sugestiv pe rețelele de socializare.

Argentina - Maroc, una dintre primele partide de fotbal de la Jocurile Olimpice, a avut parte de un final absolut uluitor. 15 minute de prelungiri au fost dictate de către „central”, iar în minutul 90+16, Cristian Medina, mijlocașul celor de la Boca Juniors, a reușit să egaleze. Faza a fost verificată de arbitrajul video, însă a fost fluierat finalul partidei, înainte ca aceasta să se termine. Fanii marocani au aruncat cu mai multe obiecte în teren, unii dintre ei chiar pătrunzând la firul ierbii.

După aproximativ două ore de la golul lui Medina, partida a fost reluată, fără spectatori însă. S-a reluat de la scorul de 2-1 pentru Maroc, golul argentinienilor fiind anulat. S-au disputat alte 3 minute, fără evenimente notabile însă, iar Marocul și-a trecut în cont cele trei puncte.

Primele reacții după Argentina - Maroc 1-2, partida de la Jocurile Olimpice cu un final incredibil

Este cel mai mare circ pe care l-am văzut în viața mea”, a spus Javier Mascherano, antrenorul reprezentativei Argentinei pentru Jocurile Olimpice de la Paris.

Lionel Messi, campion mondial alături de Argentina, precum și dublu câștigător de Copa America, a postat pe rețelele de socializare, imediat după finalul partidei de la Saint-Etienne: „De necrezut” a fost mesajul acestuia, postat pe un fundal negru și cu un emoticon menit să exprime mirarea.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Rezultat șocant în Liga Națiunilor » Georgia și-a zdrobit adversara, o națională prezentă la Euro 2024: „Fiasco, rușine! Cea mai slabă prestație din istorie”
Bănel Nicoliță, impresionat de mutarea de la FCSB: „Va face furori. M-am interesat și eu”
Secretele alimentare ale fotbaliștilor dezvăluite de nutriționistul vedetelor din Liga 1 + Motivul pentru care oamenilor obișnuiți le este greu să slăbească