SPORTURI  »  TENIS  »  AUSTRALIAN OPEN

AUSTRALIAN OPEN // Eugenie Bouchard, îndrăgostită de adversara din turul 2: „Recunosc. O iubesc!”

FOTO: Guliver/GettyImages +14   FOTO
FOTO: Guliver/GettyImages

Articol de GSP - Publicat marti, 15 ianuarie 2019 18:13

Eugenie Bouchard (24 de ani, 79 WTA) și Serena Williams (37 de ani, 16 WTA) se vor înfrunta în turul secund de la Australian Open. 

Bouchard pare să revină la forma care a consacrat-o. Jucătoarea din Canada a obținut o victorie lejeră în primul tur de la Australian Open, scor 6-2, 6-1, în fața lui Shuai Peng. Mai departe va da peste jucătoarea care i-a marcat cariera, Serena Williams.

„Îi admir longevitatea, modul în care domină circuitul de atâția ani, chiar dacă a trecut și prin momente dificile. Nu vreau o ridic pe un piedestal, pentru că urmează să o înfrunt, dar trebuie să recunosc că o iubesc.

Sunt încântată când înfrunt cele mai bune jucătoare, mai ales la turneele de Mare Șlem”, a declarat Bouchard pentru WTA.com.

Serena i-a întors complimentul

„Apreciez faptul că nu a renunțat. S-au scris o mulțime de prostii despre ea, dar le-a trecut cu vederea. A continuat să lupte și a ajuns acum la un nivel extraordinar. Va fi un meci extrem de dificil mâine”, a replicat Serena.

Bouchard și Serena s-au înfruntat de 3 ori în carieră, de fiecare dată pe hard. Americanca e în avantaj, scor 2-1. Cele două se află pe aceeași jumătate de tablou cu Simona Halep la actuala ediție a Australian Open. 

Vezi și: 

Halep dezvăluie, după debutul victorios de la Australian Open: „Darren Cahill a participat la antrenamente, nu e vreo diferență”

Citește și:
Fostul arbitru din Liga 1 a „zguduit” Bursa de Valori: „Am o avere de 60-80 milioane de euro” » Pregătește o BOMBĂ: „Lucrez la proiect, Hagi CEO!”
Special
Fostul arbitru din Liga 1 a „zguduit” Bursa de Valori: „Am o avere de 60-80 milioane de euro” » Pregătește o BOMBĂ: „Lucrez la proiect, Hagi CEO!”
Se lucrează într-un ritm uluitor la Stadionul Dinamo: arena din Ștefan cel Mare este deja 50% demolată » GSP a intrat pe șantier
Special
Se lucrează într-un ritm uluitor la Stadionul Dinamo: arena din Ștefan cel Mare este deja 50% demolată » GSP a intrat pe șantier
FCSB se mută la Craiova » Decizia oficialilor campioanei
Superliga
FCSB se mută la Craiova » Decizia oficialilor campioanei
I-au prins! Kim Kardashian se iubește cu unul dintre cei mai cunoscuți sportivi din lume
Stiri extrasport
I-au prins! Kim Kardashian se iubește cu unul dintre cei mai cunoscuți sportivi din lume
„Dacia Duster pentru bogați”. Noul SUV a atras atenția VIDEO&FOTO
Profit.ro
„Dacia Duster pentru bogați”. Noul SUV a atras atenția VIDEO&FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Matei Popa la raport: iată ce nu a făcut nici măcar o dată noul portar de la FCSB!

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (7)
12luminaverde
12luminaverde  •  15 Ianuarie 2019, 22:37

Genny, iubeste-o tu ca nu e nimeni gelos/geloasa. LOL

samertx
samertx  •  15 Ianuarie 2019, 22:02
Postat de lapusneanul pe 15 Ianuarie 2019, 21:53

nici nu ai cum sa nu o iubesti pe serena ,e prea frumoasa..:)

Prea piesă, lăpușnene. N-ai cum s-o ratezi, centrul atenției, ***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

observator979
observator979  •  15 Ianuarie 2019, 22:01

Sunt multe meciuri interesante in turul 2 la AO. Scrieti despre toate, nu doar despre fata cu nuri! :D

Vezi toate comentariile (7)
Comentează