SPORTURI  »  TENIS  »  US OPEN

Azarenka nu știa ce o lovește. Halep a năucit-o: "Am căutat soluții pentru chestia care m-a surprins, dar n-am găsit"

Articol de GSP - Publicat joi, 10 septembrie 2015 10:05

Victoria Azarenka a vorbit despre meciul pe care l-a pierdut în fața Simonei Halep, în sferturile US Open, scor 6-3, 4-6, 6-4.

"Am fost puțin surprinsă de ritmul în care lovea mingea, sinceră să fiu. Am încercat să caut tot felul de soluții, dar ea a jucat foarte bine azi. Nu am nici o îndoială în abilitățile mele. Acest turneu a fost doar un pas înainte", a declarat Azerenka după meciul cu Halep.

Meciul din semifinale dintre Halep și Pennetta, programat inițial pentru dimineața de vineri, ora României 4:00, a fost reprogramat pentru vineri seara, la ora României 18:00! 

Citește și: L-a fascinat! Geniul care i-a format pe Agassi și Serena vorbește despre meciul Halep - Azarenka

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:
Nu-și explică decizia lui Mircea Lucescu: „De neînțeles, este jucătorul complet!”
Nationala
Nu-și explică decizia lui Mircea Lucescu: „De neînțeles, este jucătorul complet!”
Cristi Balaj, discurs fără precedent: „A trebuit să-l ridic pe Louis Munteanu de unde au avut unii grijă să-l coboare!”
Superliga
Cristi Balaj, discurs fără precedent: „A trebuit să-l ridic pe Louis Munteanu de unde au avut unii grijă să-l coboare!”
Ce spune șeful lui Dinamo, după prima înfrângere din play-off: „Ce să zic? Sunt cei mai buni din țară la asta”
Superliga
Ce spune șeful lui Dinamo, după prima înfrângere din play-off: „Ce să zic? Sunt cei mai buni din țară la asta”

FRF instituie „taxa pe șmecherie”! Furie în Liga 1: „7,6 milioane de euro din fondurile UEFA sunt împărțite aberant” + FCSB vizează bani la care nu are dreptul!

„E o libertate aparte aici, dar suntem cu gândul și la România” » La doi pași de Lyon, doi români și-au deschis afacerea care i-a dat gata pe francezi: „În perioadele bune, vindem și 100 kg. pe săptămână”


Comentarii (6)
eagleye
eagleye  •  10 Septembrie 2015, 13:44
Postat de curious_george pe 10 Septembrie 2015, 13:33

:)) exact cand am dat click pe articol mi-am dat seama ca e vanatoare de clickuri .. putin prea tarziu :)) "chestia care m-a surprins" (si intre ghilimele) ... asta e tare ... Am inceput sa invat pescuitul asta de clickuri si indiferent ce scrie nu mai apas pe linkuri decat daca stiu de la inceput subiectul. Astia de vreo luna seamana cu P.r.o.s.p.o.r.t.u.l

Bai ce tare esti... I-ai prins dar din pacate prea tarziu. Acum faptul este consumat. Acum cei de la gsp se vor imbogati cu clickul tau infim iar tu nu te mai poti lauda ca ai citit ziarul gratis.

curious_george
curious_george  •  10 Septembrie 2015, 13:52

Nu mah, savantule, fac articolele astea ca se plictisesc ... Nu inteleg de ce ma chinui sa raspund copiilor

1581870215401957
Andronic Popovici  •  10 Septembrie 2015, 15:14

Si va mai mirati ca presa scrisa nu o mai citeste nimeni ,pai astea sunt articole, luati o fraza ,o propozitie sau un cuvant sii scrieti un titlu pompos ,treba voastra ,daca ati facut ziaristica la distanta ,de carte binenteles .Nu v-ati saturat de americanii astia care au cam umflat-o pe rusoaica asta cu biela?Eu am mai zis ca cel mai spectaculos rezultat e sa bati americanii la ei in Ranci . Bafta simo.ma refer la finala ca nu cred ca-i poate pune probleme *** cum nui pune nici Serenei.

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (6)
Comentează