Alte știri din fotbal

De unde provin jucătorii care ne-au reprezentat la Euro 2024: cifre absolut fabuloase, căpitanul născut într-o comună cu sub 2.000 de locuitori
0

„Hențul lui Homawoo e intenționat, fără discuții” » Conspirație lansată în direct, după CFR Cluj - Dinamo
0

UTA - Oțelul, duelul echipelor care au dominat play-outul sezonului trecut » Echipe probabile + cele mai tari cote
0

Hermannstadt - Unirea Slobozia, în etapa 1 din play-out » Echipe probabile și cote
0
Știri din fotbal internațional

Kyle Walker i-a cerut arbitrului iertarea adversarului pentru un fault criminal asupra coechipierului
0

Dele Alli a revenit după 2 ani în fotbal! A văzut „roșu” în primul meci
0

Real Madrid amenință cu neprezentarea » Carlo Ancelotti: „A fost ultima oară! Așa nu se mai poate!”
1

Primul reproș pentru Cristi Chivu: „O echipă care trebuie să se salveze nu își poate permite asta”
0
Lifestyle

Fata fostului coleg al lui Dan Petrescu, vedetă la un reality show după divorț » Prietena lui Halep și un fost fotbalist vor fi prezenți
3

Trucul interesant prin care Adrian Cristea spune că seduce femeile: „Dacă faci asta, e jumătate cucerită”
32

A ținut secretul până acum! Sabin Ilie s-a despărțit de Leta și acum are o relație cu sora unui fost coleg: „De 8 ani suntem împreună”
2

Starul din Premier League s-a mutat în casă nouă alături de superba iubită » Claudia a decis transferul de 62 de milioane de euro
5
Adevarul este unul:canadianca joaca mult mai convingator si mai bine ca Halep,si cred ca in viitor va sta in fata ei.La 19 ani face jocuri mult peste nivelul Simonei.Este viitoarea nr. 1-5 !Tinerele jucatoare:Vondrousova,Anisimova,Kenin,Swiatek,Bencic...etc. vor prelua stafeta de top teen si vor detrona fostele jucatoare de elita ca Kerber, Wozniacki, Halep, Serena,Sharapova.
Totusi Bianca nu a jucat cel mai bun tenis al ei!S-ar putea zice ca nu prea a contat pe teren!Scorul a evoluat in functie de prestatia Serenei Wiliams!Sunt curios care a fost situatia greselilor nefortate si a winer-elor!Nu am vazut-in reluare-decat setul 2!Nici nu am avut timp sa "intru in meci"si deja se facuse 5-1 pentru Andreescu!Nu din cauza ca juca bine Andreescu, cat din cauza ca Wiliams le dadea ori in fileu,ori afara!Este relevanta in acest sens,resurectia Serenei de la 1-5 la 5-5,cand nu a mai gresit deloc, fapt pentru care Bianca nu mai reusea nimic!
E frumos ca in statisticile Grand Slem-urilor, anul 2019 figureaza cu doua nume romanesti !!!
Asa, si? Tu ai deja o obsesie maladiva cu Halep, care nu mai departe de acum 2 luni castiga en fanfare un GS si ea. Iti place Bianca, f bine, nu esti singurul. Dar nu vad de ce o raportezi mereu la Halep. Fiecare cu stilul ei , rezultatele si cariera ei. Apropos, Bianca zice ca e mare admiratoare a Simonei.
pentru prima si singura data de cand te stiu, nu doar ca iti dau dreptate dar, pentru modul in care ai scris,iti zic atat: RESPECT!
asta voiam sa subliniez si eu! toti pe aici o ridica in slavi pe Bianca si dau de pamant cu Halep,uitand un mic detaliu! Bianca e canadianca,nu romanca! va place sau nu! ca face ea crucea de la dreapta la stanga are putina importanta! tot Canada reprezinta! apropos de cruce, Bianca draga, asa se face crucea la catolici,cu degetele desfacute si cu pupatul lor la sfarsit! la noi, ortodocsii se face tinand cele 3 degete impreunate! si nu se pupa degetele, nu se smulge iarba si se baga in san, etc!
tanti, bati campii la greu, andreescu a jucat 7 meciuri, in 5 din ele a jucat 3 seturi..
Ba ***.asta e aurul Canadei !Ca va place sau nu ,fata e Canadianca,nu Romanca !Bravo Canada! Respect!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
(Part 2) BIANCA ANDREESCU DE NENUMARATE ORI DA DOVADA MAIESTRIEI ASUPRA PSIHICULUI, EA STIIND SA-SI CONTROLEZE PSIHICUL: NU E LABILA (FRICOASA), -- ***CU MENTALITATE DE LOSERS/ PERDANTE*** -- PRECUM SUNT TENISMENELE ROMANCE IN GENERAL -- CI MAI DEGRABA SE INVERSUNEAZA SI ATACA DECISIV, FARA NICI UN PIC DE FRICA; LA EA NU EXISTA TIMIDITATE, INDOIALA, CALE DE INTORS, etc. Cand Bianca si-a propus sa castige si Setul #2, BIANCA IL CASTIGA, NECONTAND CINE SI CAT DE FIOROASA ESTE ADVERSARA: cu Bencic, si tot la fel, terminand Finala si cu Serena, tot in doua seturi -- ca sa nu taraganeze tragand de joc, intinzandu-se si in Setul #3 CUM DE ALTFEL DE MULTE ORI ISE INTAMPLA LUI HALEP (CARE NU REUSESTE SA INCHIDA MECIURILE MAI DEVREME DE 3 SETURI). Toti expertii de tenis, de la legendara Billie Jean King, Chris Evert, Martina Navratilova John McEnroe,etc au cazut de acord CA PANA ACUM SERENA NU A MAI INTALNIT NICI O JUCATOARE DIN CIRCUIT CARE SA JOACE LA ASA UN NIVEL RIDICAT DE TENIS PRECUM A JUCAT BIANCA ANDREESCU, CARE, CU CASTIGAREA ACESTUI PRIM GRAND SLAM LA US OPEN, A DEVENIT NOUA STEA DIN TENIS! TRAIASCA NOUA REGINA A TENISULUI -- THE NEW TENNIS QUEEN, BIANCA ANDREESCU!
(Part1) Toti expertii de tenis, de la legendara Billie Jean King, Chris Evert, Martina Navratilova John McEnroe,etc au cazut de acord CA PANA ACUM SERENA NU A MAI INTALNIT NICI O JUCATOARE DIN CIRCUIT CARE SA JOACE LA ASA UN NIVEL RIDICAT DE TENIS PRECUM A JUCAT BIANCA ANDREESCU, CARE, CU CASTIGAREA ACESTUI PRIM GRAND SLAM LA US OPEN, A DEVENIT NOUA STEA DIN TENIS! TRAIASCA NOUA REGINA A TENISULUI -- THE NEW TENNIS QUEEN, BIANCA ANDREESCU! Cele doua finale de GS jucate de Serena in 2019 NU SE POT COMPARA -- cea de la Wimbledon in care Serena a jucat prost cu Halep (joc in care ca aproape nimic nu i-a mers) cu Finala de la US OPEN in care Serena a jucat totusi ceva mai bine, TOTODATA AVAND IN TOTALITATE PUBLICUL IN FAVOAREA SERENEI SI VADIT, CONTRA BIANCAI ANDREESCU, INCAT ACESTIA APLAUDAU CHIAR SI GRESELILE BIANCAI LA SERVICIU -- UN ASTFEL DE BUMERANG PSIHOLOGIC CARE AR FI INGROPAT PE ORICARE JUCATOR(OARE) DAR CARUIA BIANCA I-A REZISTAT CU O INDARJIRE EROICA. CE SA MAI VORBIM CA DIN PUNCT DE VEDERE TEHNIC HALEP -- avand doar un BUN, NU EXCELLENT joc din fundul terenului, DAR NU STIE DELOC SA JOACE LA FILEU, DARAMITE SA AIVA STRATEGII DE NET GAME -- SIMONA HALEP NICI MACAR NU SE RIDICA LA NIVELUL BIANCAI, NICI TEHNIC SI NICI PSIHOLOGIC. Contrar obiceiurilor Halepei, Bianca nu asteapta greselile altora de pe fundul terenului, ci isi creaza oportunitati de a puncta, mai ales cu armele ei de atac (ori groundstrokes, stop-shots, loburi, ori volleys.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.