SPORTURI  »  TENIS  »  US OPEN

Fraţii Bryan au cîştigat proba de dublu de la US Open

Articol de GSP - Publicat vineri, 07 septembrie 2012 00:00 / Actualizat vineri, 07 septembrie 2012 22:45

Jucătorii americani Mike şi Bob Bryan au egalat, vineri, recordul de titluri la dublu la un turneu de Grand Slam, impunîndu-se pentru a patra oară la US Open, scor 6-3, 6-4 în finala de vineri cu perechea Leander Paes/Radek Stepanek (India/Cehia, nr. 5), informează AFP.

Fraţii Bryan, cap de serie numărul 2 la US Open, au obţinut al 12 titlu de Grand Slam şi i-au egalat în palmares pe australienii John Newcombe şi Tony Roche.

În plus, Mike şi Bob Bryan au devenit cea mai titrată pereche la Grand Slam în era Open, depăşindu-i pe australienii Mark Woodforde şi Todd Woodbridge.

Sursă: Mediafax

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Anunță un sponsor nou imediat după FCSB - Petrolul: „Sunt discuții avansate. Vor primi bonus de victorie pentru acest meci!”
Gigi Becali a făcut praf un jucător, apoi s-a răzgândit și a criticat arbitrajul » Ce arată imaginile de la cel mai încins moment al jocului

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”