adi_stelistul  •  30 Septembrie 2015, 14:41

Hai ca parca mai merge.

speedy73
speedy73  •  30 Septembrie 2015, 14:38
Postat de cipinho79 pe 30 Septembrie 2015, 14:27

cum ziceam ieri Simona castiga cu adversare mai bine cotate si pierde cu outsidere. ori e chestiune de motivatie ori pur si simplu nu face fata motivatiei adversarelor. pa pa Wuhan si de la capat intr-un alt turneu cu mai multa determinare ;)

cred ca are o problema atunci cand este favorita certa, cu cota mare

cobra_z
cobra_z  •  30 Septembrie 2015, 14:34

simona a obosit iapa si de acum o calareste

adi_stelistul  •  30 Septembrie 2015, 14:28

SImona a pierdut si 2 mingi consecutive de break (primele din acest meci). Desi are un procent de peste 48% game-uri castigate pe serviciul adversarei in acest an (e a doua in circuit la acest capitol, dupa Errani) n-a reusit inca, in 6 game-uri servite de britanica, sa faca break-ul. Asta mi se pare de necrezut. Chiar si in meciul de cosmar cu Pennetta a facut mai repede break-ul.

cipinho79
cipinho79  •  30 Septembrie 2015, 14:27

catalynn
catalynn  •  30 Septembrie 2015, 14:19
Postat de adi_stelistul pe 30 Septembrie 2015, 14:09

Pana acum evolutia scorului e identica cu cea din meciul cu Allertova. Identica!

Posibil, insa unguroaica a avut si ceva noroc, a câștigat singura minge de break si prima minge de set pe care i le-a oferit a noastră ... Cand am intrat pe pagina scria ca "start dezastruos", cum nu dădusem inca pe TV am crezut ca isi rupsese vreun picior ceva ...

adi_stelistul  •  30 Septembrie 2015, 14:14

Doar ca in meciul de saptamana trecuta Simona a facut 4-5 de la 3-5. Acum a pierdut setul. Prost! Si Pliskova e in corzi in meciul celalalt. Nu prea e turneul favoritelor (Kvitova a pierdut si ea).

adi_stelistul  •  30 Septembrie 2015, 14:09

cobra_z
cobra_z  •  30 Septembrie 2015, 14:08

primul set il pierde simona, dar va castiga meciul..*** englezoaica gafaie si meciul nu e nici la jumate