SPORTURI  »  TENIS  »  WTA TORONTO

Halep, criticată dur de o mare campioană în timpul meciului de coșmar cu Svitolina: "E îngrozitor"

FOTO: Reuters
FOTO: Reuters

Articol de GSP - Publicat luni, 14 august 2017 10:26

Simona Halep a pierdut clar în semifinalele turneului de la Toronto, scor 1-6, 1-6, în fața ucrainencei Elina Svitolina.

Evoluția Simonei Halep din meciul cu Elina Svitolina a fost comentată dur la microfonul ESPN, postul pentru care lucrează și Darren Cahill, de Chris Evert și Pam Shriver.

După primele minute ale partidei Evert și Shriver au început să vorbească în hashtag-uri: #mobilizeazatehalep, a spus Pam, în timp ce Chris i-a răspuns: Cum ar fi #săarăținișteemoții. Pe măsură ce meciul înainta cuvintele lor au devenit mai dure. "Am rămas fără cuvinte. E îngrozitor!", a spus Evert.

"Nu credeam că o să văd vreodată o astfel de evoluție de la o jucătoare de top", a completat Shriver

Citește și:
Accident cumplit la schi: fotbalistul de 34 de ani a căzut din telescaun și și-a pierdut viața. Soția lui a fost rănită
Campionate
Accident cumplit la schi: fotbalistul de 34 de ani a căzut din telescaun și și-a pierdut viața. Soția lui a fost rănită
Septupla campioană de Grand Slam s-a căsătorit în secret! Nunta a ținut 5 zile
Altele
Septupla campioană de Grand Slam s-a căsătorit în secret! Nunta a ținut 5 zile
Ce-a fost asta?! A lăsat Superliga pentru Cupa Africii și s-a făcut de râs: „Calamitate”
Campionate
Ce-a fost asta?! A lăsat Superliga pentru Cupa Africii și s-a făcut de râs: „Calamitate”
Reapare moda „sateliților” » Știința dă jucători la Dinamo
Superliga
Reapare moda „sateliților” » Știința dă jucători la Dinamo
EXIT din România. O celebră companie suedeză a vândut afacerea din țara noatră
Profit.ro
EXIT din România. O celebră companie suedeză a vândut afacerea din țara noatră
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Fotbalistul Anului”, Andrei Rațiu, interviu de gală la Madrid: „Nu sunt arogant. Sunt doar timid” + „Vini jr. cel mai incomod? Nu! El e mult mai electrizant!”

„Trebuie obsesie, dar și liniște” » David Popovici e „Sportivul Anului” și vorbește într-un interviu-eveniment despre o mare provocare: „N-am trecut niciodată prin așa ceva”


Comentarii (19)
498114020537241
Violetutza Vio  •  14 August 2017, 14:11

Nu ai frate ca locul 2 mondial sa pierzi in halul asta,oricat de rau nu ai simtit mingea,si Federer a pierdut la Zverev finala de la Toronto dar tot s-a luptat Inseamna ca locul 2 mondial e doar o chestie statistica parerea mea esta ca Halep nu e de top 5 mondial atat Mugura,Wozniaki cat si Svitolina chiar si Konta sunt peste

stelistu.batran
stelistu.batran  •  14 August 2017, 14:24

Nu inteleg cum poate fi nr. 2 mondial o jucatoare care castiga doar turnee minore! Sumele in tenisul feminin si in general in tenis sunt enorme, este o prostie a planetei si a bogatanilor sa dai asemenea premii uriase la un sport ca oricare altul. Rog media sa nu o mai promoveze atat de agresiv pe Halep pentru ca pana la urma e doar o mediocra. Instructie cu ea au facut Ostapenko, Konta, Svitolina, Sharapova samd. O pitica din Constanta care in ceasul al 12-lea da mereu cu mucii in fasole. Nu o mai promovati ostentativ doar ca e aromana si flutura aiurea steagul national; folositi standarde egale de comunicare la fel cu celelalte jucatoare WTA de alte nationalitati. care chiar castiga finale de turnee de Grand Slem. Sa faci 17 milioane de euro pe na-ti-o tie da-mi-o mie e imoral si inuman cand te gandesti la cati copii mor de foame si fara asistenta medicala in tarile sarace de pe Terra.

nea_vanea.60
nea_vanea.60  •  14 August 2017, 13:32

care top? topul incasarilor? clasamentul mondial, unul mincinos inca din conceptie? nici americanii nu au inteles ca aceasta tipa joaca tenis ca sa faca bani?! la ea efortul este astfel dramuit incat sa incapa si desele perioade de odihna si relaxare... m-am saturat de performantele "minune" ale celor doi "h", alep si agi !mai lasati-ne cu ei, ca ne-ati torturat destul!

Vezi toate comentariile (19)
Comentează