SPORTURI  »  TENIS  »  TURNEUL DE LA METZ

Hane out de la Metz

Articol de GSP - Publicat joi, 02 octombrie 2008 00:00

Victor Hănescu a fost eliminat în optimi de la turneul de al Mety de către argentinianul Eduardo Schwank în trei seturi, 6-7, 7-6, 3-6.

După ce a căştigat BCR Open Romania, francezul Gilles Simon a cedat în primul tur al calificărilor la Openul de la Metz în faţa conaţionalului său Nicolas Mahut, scor 6-4, 3-6, 6-1. Mahut a primit un wild card pentru a participa la turneul de la Moselle.

Carlos Moya, care a terminat pe locul doi la Bucureşti a trecut de favoritul numărul unu, croatul Ivo Karlovici cu scorul de 6-3, 7-6.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Real Madrid - Borussia Dortmund 5-2 » Coșmar o oră, apoi remontada DE VIS, cu hat-trick al viitorului „Balon de Aur”!
Liga Campionilor
Ianis Hagi, trimis la echipa a doua a lui Rangers chiar de ziua lui » A dat gol direct din corner!
Stranieri
Fiul lui Didi Prodan s-a născut la Glasgow și anunță cu cine va ține în meciul Rangers - FCSB: „2-0!” » Mărturie emoționantă: „Nici nu vedeam mingea din cauza lacrimilor”